Dabar svetainėje 19 svečių ir narių nėra

,,OLIMPO LINK

mokytoja Rasa Pečiukonienė

olimpines

Veisiejų gimnazijoje jau 8 metus vykdomas integruotas olimpinio ugdymo projektas „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“. Buvo pateikta paraiška konkursui „Olimpinė ugnelė į kiekvieno širdelę“ ir laimėjus jį, gauta lėšų Olimpinių žaidynių organizavimui. 2013 metais „III - MOKYKLOS OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS -2013“ vyko spalio 3 - gruodžio 17 dienomis. Žaidynėse dalyvavo: 5 klasė – NORVEGIJA, 6 klasė – TURKIJA, 7a klasė – KINIJA, 7b klasė – DIDŽIOJI BRITANIJA, 8a klasė – LENKIJA, 8b klasė – AUSTRALIJA, Iag klasė – INDIJA, Ibg klasė – PRANCŪZIJA, IIag klasė – LIETUVA, IIbg klasė – VATIKANAS, IIIag klasė – ARGENTINA, IIIbg klasė – KANADA, IVag klasė – JAV, IVbg klasė – ISPANIJA.

Buvo paskelbti konkursai: Olimpinio talismano ir emblemos, piešinio ir fotografijos. Olimpinę emblemą sukūrė ir konkursą laimėjo Viktorija Černeckaitė 7a klasė – Kinija. III – osios gimnazijinės Olimpiados talismanas – triušiukas krepšininkas.

Šio projekto tikslas buvo sudaryti sąlygas mokiniams ir visai mokyklos bendruomenei aktyviai sportuoti  per įvairių dalykų pamokas, įgyti žinių apie olimpinį judėjimą, ugdyti olimpinę dvasią– kilnų žmogų ne tik sporte, bet ir gyvenime.

Šiose Olimpinėse žaidynėse vyko 7 sporto šakų varžybos rato sistema, todėl viskas truko taip ilgai. Sporto karalienė – lengvoji atletika davė pradžią visoms varžyboms. Sprinto diena (60m bėgimas), stajerio diena, buvo bėgami nuotoliai nuo 500m iki 1000m ir Olimpinės mylios bėgimas (1988m), šuolių diena (šuolis į tolį įsibėgėjus). Dalyvavo 3 – IVg klasių mokiniai.

Futbolo varžybose 5x5  varžėsi 6 – Ig klasių mokiniai. Dalyvavo 7 komandos. Aisštoko varžybose varžėsi 7 – IIIg klasių mokinių komandos. Žaidžia dvi komandos po 4 žaidėjus. Tikslas pataikyti su štoku į taikinį namų bazėje arba numušti varžovo štoką. Dalyvavo 8 komandos. Krepšinio 4x4 varžybose varžėsi 7 – IVg klasių mokinių komandos. Tarp vyriausiųjų klasių sportininkų vyko rungtynės taškas į tašką. Smiginio poromis varžybose varžėsi 7 – IVg klasių mokinių komandos. Dalyvavo ir 3 mokytojų komandos. Sportinės aerobikos varžybose vieneto, trejeto rungtyse dalyvavo 2 – I bg klasių merginos. Kvadrato varžybose dalyvavo 5 – 6 ir 3 – 4 klasių mokinių komandos.

Žaidynių pats įsimintiniausias momentas – tai meninė, kultūrinė šventė. Šiemet netradiciškai vyko atidarymo ir uždarymo programa vienu metu. Atletai iš 14 valstybių iškilmingai įžygiavo į sporto salę. Korteles su šalių pavadinimais nešė mažosios aerobikos šokėjos. Skambant olimpiniam himnui, olimpinę vėliavą įnešė ir pakėlė šeši  IIabg klasių gimnazistai. Šventėje dalyvavo gimnazijos valdžia bei mokytojai.

Gimnazijos Olimpinio komiteto prezidentė Rasa Pečiukonienė pasveikino dalyvius ir svečius, pabrėžė, kad kūno dailumas gali patraukti grožio gerbėjus, bet norint juos išlaikyti, reikia dvasinio grožio. Žaidynių tikslas uždegti olimpinę ugnelę kiekvieno širdelėje ir vadovautis principu ,,svarbu ne nugalėti, bet dalyvauti”. Buvo apdovanota Olimpinio Talismano autorė.

Visus susirinkusius pasveikino Gimnazijos direktorė Angelė Mizerienė, padėkojo už dalyvavimą varžybose ir konkursuose, džiaugėsi, kad gimnazija yra pradininkė rajone Olimpinių žaidynių rengime ir paskatino mokinius elgtis visuomet garbingai ir atsakingai.

Dalyviams šoko ir dainavo gimnazijos etnografinis ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Rasos Sabaliauskienės.

Ant garbės pakylos buvo kviečiami apdovanojimams visų varžybų ir konkursų nugalėtojai ir prizininkai. Jiems apdovanojimus padėjo išdalinti gimnazijos direktorė Angelė Mizerienė ir jos pavaduotoja ugdymui Jolita Vailionienė.

Tarp apdovanojimų mus džiugino savo pasirodymais jaunosios sportinės aerobikos šokėjos, vadovaujamos kūno kultūros mokytojos Jolantos Stankevičienės.

Mokyklos Olimpinės žaidynės baigėsi. Dėkojame visiems mokiniams, mokyklos vadovams ir mokytojams už aktyvų dalyvavimą jose. Kam nepavyko gauti apdovanojimų, pavyks ateityje, nes svarbiau dalyvauti nei laimėti.

• DSC00246
  • DSCN1850