logotip istoriku2014 M. XXIV LIETUVOS MOKINIŲ ISTORIJOS OLIMPIADA
„TAUTINIS ATGIMIMAS NUO SPAUDOS DRAUDIMO IKI VASARIO 16-OSIOS AKTO PASKELBIMO“

Nijolė Goberytė,  istorijos mokytoja metodininkė

2014 m. vasario 11 d. Lazdijų r. Šventežerio mokykloje vyko XXIV-osios Lietuvos mokinių istorijos olimpiados II etapas - rajoninis turas. Olimpiados nugalėtoja tapo Veisiejų gimnazijos III g b klasės mokinė Jacinta Goberytė (mokinę ruošė mokytoja metodininkė Nijolė Goberytė). Lietuvos mokinių istorijos olimpiados trečiasis respublikinis etapas vyko 2014 m. balandžio 25-26 d. Vilkaviškio ,,Aušros" gimnazijoje.

IMG 6913

Olimpiados organizatoriai pasistengė, kad dalyviai ne tik parodytų dalykines žinias, bet ir kuo daugiau susipažintų su Vilkaviškio kraštu. Mokiniams vyko orientacinės varžybos „Pažink Vilkaviškio miestą“. Čia puikiai pasirodė mūsų mokinė. Jacinta vadovavo komandai, užėmė II vietą bei buvo apdovanota prizu. Vakare olimpiadoje dalyvavę moksleiviai ir jų mokytojai buvo pakviesti į  Vilkaviškio miesto Kultūros centrą, kur vyko Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos bendruomenės Padėkos vakaras „Pažinsi pasaulį – suprasi save...“.

Balandžio 26 d, paskelbus  I etapo rezultatus,  dalyviams buvo įteiktos vertinimo komisijos atminimo dovanos. Visi, kurie dalyvavo olimpiadoje, ne tik gilino savo žinias, praplėtė akiratį, bet ir smagiai praleido laiką, susirado naujų draugų, pritarė ispanų rašytojo M.Servanteso mintims, kad „istorija - mūsų darbų lobynas, praeities liudytoja, pavyzdys ir pamokymas dabarčiai, įspėjimas ateičiai“, todėl svarbu nepamiršti, kad istorija gali duoti ir praktinės naudos.