Paskaita ,,Verslumo mokymai jaunimui"

III bg klasės mokinė Gabrielė Motukaitė

Spalio 23 dieną Veisiejų gimnazijos bibliotekos skaitykloje vyko paskaita ,,Verslumo mokymai jaunimui". Joje dalyvavo II ir III gimnazijos klasių mokiniai. Renginio metu gimnazistai buvo supažindinti su verslo ypatybėmis, pažanga bei reikšme šiuolaikiniame moderniųjų technologijų amžiuje.  Mokiniai taip pat turėjo puikią progą pabendrauti su verslininkais, kurie dalijosi savo patirtimi, verslo paslaptimis ir papasakojo apie savo profesiją ,,iš arti".

Paskaitą pradėjo Lazdijų švietimo centro metodininkė Edita Gudišauskienė pristatydama mokiniams, kas yra verslas ir kokios yra šiandieninės verslo rėmimo programos. Renginio metu pasisakė trys jauni verslininkai, kurie klausytojams atskleidė savo verslo kūrimo istoriją ir idėjas bei verslo perspektyvas jaunimui. UAB ,,Martinetas" vadovas Martynas Kašelionis pristatė temą ,,Šiuolaikinis verslas: parduok savo protą". Apie savo sėkmės istoriją pasakojo verslininkas Justas Grėbliūnas, kuris atskleidė, kaip galima pasiekti sėkmę, viską pradėjus nuo nulio (arba, pasak jo, netgi nuo minuso!), bei  kūrybiškumo svarbą verslui. Verslininkas, fotografas Saulius Petrauskas jaunuoliams įrodė, jog pomėgis gali tapti sėkmingo verslo pavyzdžiu.

Paskaitoje ,,Verslumo mokymai jaunimui" dalyvavusieji Veisiejų gimnazijos mokiniai sužinojo daugybę naujų ir įdomių dalykų, bendravo su verslininkais ir drąsiai uždavinėjo jiems iškilusius svarbius klausimus. Mokiniai liko sužavėti verslininkų istorijomis, jų darbu bei nuoširdžiu bendravimu. Paskaita buvo labai naudinga ir prasminga, atvėrusi galimybę daugiau sužinoti apie verslą ir galbūt padariusi pagrindą gimnazistams imtis verslo ateityje.