NEĮPRASTOS PAMOKOS GIMNAZIJOJE

Vidutė Bubnelienė,
 lietuvių kalbos metodinės grupės pirmininkė tit bleizg 2014

Visą  spalį mūsų gimnazijoje galėjai sutikti netikėtų svečių: medikų, kariškių, verslininkų ir kitų profesijų atstovų, toli gražu nesusijusių su ugdymo procesu. Tačiau kaip tik dėl to, kad ugdymo procesas taptų įvairesnis ir patrauklesnis, į mokyklą kone kasdien kas nors atvykdavo susitikti su mokiniais.

Netradicinės buvo ir lietuvių kalbos pamokos. Štai tautosakos pamoką Ibg klasėje vedė Veisiejų regioninio parko direktorė Lina Žukauskienė. Viešnia gražiai pasakojo, kad potraukį liaudies dainai perėmusi iš savo mamos, o ir dėdė, grįžęs iš tremties, dirbdamas ūkio darbus su daina nesiskirdavo. Taip ir sugulė augančios mergaitės atmintin liaudies dainų lobynas. Direktorė apgailestavo, kad šiais laikais išgirsti dainuojančius gali tik įkaušusius jaunuolius, lyg ir sarmata tapo dainuoti liaudies dainas, nors savo angliškais tekstais pasaulio nenustebinsim – mes įdomūs pasauliui tik tiek, kiek esame kitokie. Viešnia akcentavo liaudies dainose atsiskleidžiančias mūsų tautos vertybes, subtilius bernelio ir mergelės santykius, ko pasigendama vadinamosiose popso dainose. Mokiniams įprasta, kad tai nuolatos akcentuoja mokytojai, tačiau tos pačios mintys, išsakytos su mokykla nesusijusio žmogaus, juos verčia suklusti.

Nepaprastą pamoką gimnazistams vedė poetas ir verslininkas Gintaras Bleizgys. Jis pateikė visai kitą ir mokiniams netikėtą požiūrį į programinius rašytojus ir jų kūrybą. ,,Tik nerašykit taip, kaip aš kalbu,“ – perspėjo gimnazistus poetas. O kalbėjo jis apie poetus ir rašytojus kaip apie paprastus žmones, turinčius ir savo silpnybių, ir nuodėmių. Ir kūrėjų gyvenimo kelyje pasitaiko ne tik kalnelių, bet ir gilių duobių ar net akivarų  - juk ir jie tik žonės, o klysti yra žmogiška. Mokiniai klausinėjo neįprastą mokytoją visko: ką skaito, kiek kalbų moka, koks rašytojas jam atrodo geriausias ir kitų dalykų: juk ne kasdien apie kūrybą mokiniams kalba kūrėjas. Poeto pamokoje dalyvavo ir įdomių pasakojimų klausėsi Lazdijų rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas ir gimnazijos direktorė Angelė Mizerienė. Kai poetas paklausė, ar neatsibodo, vedėjas atsakė : ,,Kuo toliau, tuo įdomiau“. Ir gimnazistams  pamoka neprailgo, nors užtruko ilgiau nei akademinė valanda.

Su svečiais atsisveikinome neilgam: Lina Žukauskienė -  aktyvi liaudies tradicijų puoselėtoja, o artėja gražiausios metų pabaigos šventės. O Gintaras Bleizgys šiais metais išleido jau septintąją savo knygą, tapo ,,Poetinio Druskininkų rudens“ laureatu – pelnė Jotvingių premiją, tad pažadėjo atvykti į gimnaziją gruodį ir kalbėti apie savo kūrybą. Laukiame ir tikimės, kad tokie susitikimai palieka mokinias tikrai daug įspūdžių, gilina literatūros suvokimą.