Lietuvos aviacija

• SAM_0239
  • SAM_0240
  • SAM_0245

Su auklėtiniais (8a klase) lapkričio mėn. 26 d. vykome į Kauną. Trumpai prisiminėme Kauno istoriją, grožėjomės senamiesčio architektūra, Kauno Soboru kitais architektūriniais paminklais… Tačiau ekskursijos tema buvo “Lietuvos aviacija”, todėl pagrindinis lankymo objektas buvo Lietuvos aviacijos muziejus.. Ekskursijos  tikslas - skatinti mokinius domėtis savo tautos istorija, ugdyti patriotiškumą ir nacionalinį pasididžiavimą, sužinoti, kaip galima pritaikyti fizikos, matematikos, geografijos ir kitas mokykloje įgytas žinias aviacijoje.

Mokiniai buvo  supažindinti su Lietuvos aviacijos istorija, orlaiviais, kuriais įvairiais laikotarpiais skraidė lietuviai ir žymiausiais mūsų šalies lakūnais. Mokiniai susipažino su Lietuvos aviacijos muziejuje eksponuojama įvairia  aviacine technika: kariniais naikintuvais, sportiniais lėktuvais, sraigtasparniais, sklandytuvais, skraidyklėmis ir kt. Ekspozicijoje yra daug įvairių orlaivių modelių, pasakojančių apie pasaulinės aviacijos raidą. Mokiniai  susipažino  su vaikų sklandymui naudotais sklandytuvais (sklandyti gali pradėti 9-mečiai!) bei iki šiol veikiančių Vaikų sklandymo mokyklų istorija.

Nuoširdžiai dėkingi muziejaus darbuotojui Žilvinui. Aprodydamas muziejų jis labai daug įdomaus papasakojo apie Lietuvos aviaciją, lėktuvus. Mokiniams nuobodžiauti neteko - pasakodamas žadino mokinių smalsumą, loginį mąstymą. Šmaikščiai ir įdomiai atsakinėjo į mokinių klausimus, padėjo "pilotuoti" lėktuvus, todėl virtualus skrydis auklėtiniams suteikė taip pat daug džiaugsmo. Džiugu, kad muziejuje dirba savo darbą mylintys profesionalai. Parsivežėme CD diską su medžiaga  apie Lietuvos aviacijos muziejų.

Kelionėje mokiniai praplėtė akiratį, įgijo žinių iš istorijos, fizikos ir kitų dalykų, sužinojo daug įdomaus ir  visa tai su puikia  nuotaika, geromis emocijomis.