Lietuvos mokinių parlamento
 neeilinė žiemos sesija

Kornelija Žilionytė, IIbg

sesija kaune

Lietuvos mokinių parlamento šeima dar kartą susibėgti galėjo sausio 23-25 dienomis Kaune. Būtent tuo metu vyko neeilinė sesija, kurią organizavo LMP Kauno regionas. Nuo sausio 23 dienos ryto ISM Vadybos ir ekonomikos universitete rinkosi parlamento valdyba ir komitetų pirmininkai – jie pristatė bei aptarė probleminius klausimus, pasiskirstė darbais, nagrinėjo, kaip tinkamai rašyti pozicijas, reagavo į aktualijas. Be to, buvę LMP’a nariai dirbo su regionų, komitetų pirmininkais ir prezidiumu. Penktadienio vakarą KTU Elektronikos rūmuose, kur ir persikėlė tolimesnis sesijos darbas, pradėjo rinktis kiti LMP’a nariai. Leidome laiką, bendravome, dalinomės patirtimi, darbais, drauge ir juokėmės, ir dainavome, ir kalbėjome apie problemas. Šeštadienio ryte, prisijungus daugiau LMP’a narių, galėjome oficialiai skelbti sesijos pradžią, o tie, kurie nebuvo rudens sesijoje, – prisistatyti, pasveikinome ir naują LMP narę iš Telšių. Sausio 24 dienos rytą įvyko šiek tiek pokyčių – viešu balsavimu išrinkome naują pirmininkės pavaduotoją. Juo tapo Povilas Budrys, buvęs Kauno regiono pirmininkas. Po rinkimų išsiskirstėme į darbą komitetuose, darbo grupėse. Vėliau – regionuose. Vakare laukė Kauno regiono visą laiką slėpta programa – orientacinės varžybos. Vėlai grįžusios grupės po jo dar ilgai netilo. KTU Elektronikos rūmuose beveik iki paryčių sklido balsai ir muzika, tačiau buvo vietos ir tiems, kurie galėjo susapnuoti penktą sapną ar ramiai pasišnekėti. Sekmadienį daugelis kėlėsi šiek tiek nusiminę, bet ne todėl, jog prastai išsimiegojo. Tai buvo sausio 25 dienos rytas ir paskutinė neeilinės sesijos diena. Drauge papusryčiavę susibėgome į plenarinį posėdį, jame aptarėme klausimus, pristatėme nuveiktus darbus ir uždarėme sesiją. Nors sesija oficialiai jau buvo uždaryta, tačiau veikla tęsėsi dar porą valandų. Galėjome išgirsti apie Europos jaunimo komandą, o Etikos ir procedūrų komisija pradžiugino linksmomis LMP’a narių nuotraukomis ir vaizdeliais. LMPiečiai nustebino Kauno regioną, padėkodami už suorganizuotą neeilinę sesiją ir padovanodami tortą bei nuotaikingą laišką. Po visų veiklų vėl girdėjosi lagaminų ratukų skleidžiamas barškėjimas, išsiskyrimo emocijos, žingsniai, besitvarkančių ir bėgiojančių iš vienos salės į kitą, kol KTU Elektronikos rūmai visai nutilo.