Rajoninė lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada

Lietuvių k. mokytoja  metodininkė D. Goberienė

Sausio 27 dieną Lazdijų M. Gustaičio gimnazijoje vyko rajoninė lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada. Joje dalyvavo mokyklinį turą laimėję mūsų gimnazijos mokiniai D. Bakšaitė (I ag), R. Goborovas  (I bg), U. Pertovaitė (I ag), A. Jarašiūtė (III bg), I. Kukučionytė  (III bg).

Dalyviai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes (I-II g. kl. Ir III-IV g. kl.). Pirmąją užduočių dalį sudarė testas, o antrąją – teksto kūrimo darbas. Nors mokiniai intensyviai ruošėsi rašyti esė, jų laukė staigmena – teko kurti literatūrinį rašinį tema ,,Mylinčio valdovo paveikslas lietuvių literatūroje: V. Krėvės ,,Skirgaila“ ir J. Grušo ,,Barbora Radvilaitė“, o jaunesnieji rašė apie Don Kichotą.

Nežiūrint to, kad užduotys buvo tikrai sudėtingos, reikalavo kūrybiškumo, akademinio mąstymo, gebėjimo lyginti faktus, daryti išvadas, mūsų moksleiviams visai neblogai sekėsi. I bg kl. mokinė D. Bakšaitė (mokytoja V. Bubnelienė) ir III bg kl. mokinė I. Kukučionytė (mokytoja D. Goberienė) iškovojo garbingas antrąsias vietas, nes nugalėjo visus savo bendraamžius (pirmąsias vietas laimėjo II ir IV kl. atstovai). Pernai I. Kukučionytė užėmė pirmąją vietą ir atstovavo Lazdijų rajonui Radviliškyje vykusioje respublikinėje olimpiadoje.