Kas yra slemas?

V. Bubnelienė, lietuvių kalbos mokytoja

slemas tit v

Nežinote.  Tai reikėjo apsilankyti atviroje integruotoje IT ir lietuvių literatūros pamokoje, kurią vedė  mokytojai V. Bubnelienė ir J. Černeckas  vasario 23 dieną 8b klasei.

Pamokos situacija:  baigtas literatūros programos skyrius ,,Lyrika“, skaityta ir analizuota daug lietuvių poetų eilių, o V. M. Putino ,,Rūpintojėlis“ išmoktas ir deklamuotas atmintinai. Per integruotą pamoką jungiamės prie UPC lietuvių kalbos programos 7-8 klasei, einam į temą ,,Spalvoti vėjai“ ir... žiūrim filmuką apie mokyklinę meilę. Juk lyrika – jausmų raiška, o čia dar ir Šekspyras cituojamas, kurio ,,Romeo ir Džuljetą“ pradėjom skaityti. Kai kas rimtai žiūrėjo, kai kas kikeno, bet kai baigėsi filmukas, pasirodė, kad be reikalo  - laukė trijų lygių užduotys, kurias atliekant reikėjo prisiminti ir tai, kas mokytasi ne tik šiais, bet ir ankstesniais metais, ir tai, kas filmuke buvo kalbama. O dabar tegu kalba mokiniai.

,,Žiūrėdama filmuką buvau sužavėta, kad eilėraščių kūryba ir jų skaitymas nugali visas kliūtis. Pagrindinis veikėjas įsimylėjęs. Jis niekaip negali prie JOS prieiti. O kai nusiunčia Šekspyro soneto žodžius, iš jo tik pasišaipo. Tačiau Ovidijus – toks jaunuolio vardas – sukuria savo eiles (po apsilankymo slemo vakare) ir garsiai perskaito mokyklos koridoriuje. Stebuklas! Ko nepadarė Šekspyras, padarė Ovidijaus eilės. Milda susidomi jo kūryba ir, žinoma, juo pačiu. (Rūta Margelevičiūtė)

,,Man labai patiko ši integruota pamoka. Ypač patiko derinti lietuvių literatūros ir informatikos žinias. Užduotis atlikti buvo įdomu, nes jos buvo kitokios. Man labai pravertė ankstesnės žinios apie poeziją, nes be žinių niekaip negali pereiti į aukštesnį žaidimo – pratimo lygį. Sužinojau ir naujų dalykų – apie slemą. Be abejo, ir filmukas motyvavo siekti tikslo, nes jeigu stengiesi, nenuleidi rankų, gali viską. (Eivilė Čakaitė)

,,Aš pasiekiau tik antrą lygį, nes daug ko nežinojau. Buvo nesmagu, kai kiti jau trečiame lygyje, o aš atsilieku. (Mantas Česnavičius).slemas tit

Matyt, reikės dažniau tokias pamokas organizuoti. Mokiniams įdomiau, juk net tinginukai   žaisti mėgsta. Tai žaiskim kompiuterinius žaidimus su literatūra ir kalba!