LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS 25-MEČIUI ARTĖJANT

Jovita Normantaitė, IV bg klasės mokinė

tit 25

Vasario 27 d. Veisiejų gimnazijos III - IV gimnazijos klasių mokiniai kartu su istorijos mokytoja Nijole Goberyte ir lietuvių k. mokytoja Dale Goberiene vyko į LR Seimą, kur vyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo susitikimas su vyresnių klasių mokiniais. Renginys prasidėjo Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės sveikinimu. Nepriklausomybės Akto signatarai  Č.V.Stankevičius, B.Genzelis, J.Prapiestis, S.Pečeliūnas, B.Vailionytė, I.Andrukaitienė, E.Petrovas, L.L.Andrikienė skaitė pranešimus apie nepriklausomos Lietuvos atstatymą, šalies gynybos sistemos organizavimą, teisinės ir aplinkos apsaugos  sistemų kūrimus. Signatarai papasakojo įdomių dalykų apie mūsų nepriklausomos valstybės egzistavimo pradžią. Buvo labai įdomu gyvai pamatyti žmones, kurie 1990 metų kovo 11-ąją pasirašė Aktą, leidžiantį mums, lietuviams,  gyventi laisvoje šalyje.

Po šio įsimintino vizito Seime mokiniai vyko į Nacionalinę dailės galeriją, kurioje ant specialiai akcijai „Lietuvai ir man“ sukurtos Gediminaičių stulpų konstrukcijos užrišo Veisiejų gimnazijos mokinių – pradinukų ir gimnazistų – ir mokytojų pintas apyrankes – net 220! Apyrankės buvo pinamos naudojant įvairią techniką – iš siūlų ir juostelių, iš sąvaržėlių ir spalvoto popieriaus, iš šiaudelių ir sagų, karoliukų. Gimnazijoje akciją „Lietuvai ir man“ koordinavo lietuvių k. mokytoja Edita Vaitkevičiūtė.  Akcijos tikslas – kartu su Lietuvos jaunimu nuotaikingai paminėti 25-ąjį dabartinės mūsų valstybės gimtadienį.

Mokiniai buvo patenkinti, galėję savomis rankomis „prisiliesti“ prie istorijos. Šis vizitas Vilniuje paliko tikrai didžiulį įspūdį.

• DSC04194