Atvira integruota lietuvių kalbos ir informacinių technologijų pamoka
,,Pažyminių skyryba "

mokytojas J.Černeckas

tit int 2015

Kovo 2 d.  8 a klasėje vyko atvira integruota lietuvių kalbos ir informacinių technologijų pamoka ,,Pažyminių skyryba ". Pamoką vedė lietuvių k. ir literatūros mokytoja R.Dumbliauskaitė ir informacinių technologijų mokytojas J.Černeckas. Atlikdami kalbos žinių taikymo užduotis mokiniai kartojo pažyminį – derinamąjį, nederinamąjį, išplėstinį, mokėsi pažyminių skyrybos. Per pamoką buvo naudojamasi mokomąja kompiuterine priemone, esančia svetainėje http://lietuviu7-8.mkp.emokykla.lt. Šią ,,Lietuvių kalba 7–8 klasėms‘‘ svetainę sudaro 10 temų. Kiekvienoje temoje yra po 6 veiklas: skaitymo, klausymo, žiūrėjimo, rašymo, tekstų kūrimo, žaidimų.. Kiekvienai temai yra parengta po 20 testų, sudarytų iš įvairaus sudėtingumo užduočių. Mokiniai jau trečią pamoką nagrinėjo šias užduotis, todėl pamokos pabaigoje apibendrino mokymosi rezultatus, pildydami tekstų redaktoriaus lentelę, prisimindami lentelės kūrimo ir pertvarkymo, tekstų numeravimo bei ženklinimo veiksmus. Pamoką stebėjo direktoriaus pavaduoja ugdymui J.Vailionienė.

Moksleiviams toks mokymosi būdas patiko, nes individualiai naudojant mokomąsias kompiuterines priemones užtikrinama mokymosi savikontrolė, išmokstama daugiau nei mokantis tradiciniais metodais. Efektyviai taikyti integruotus mokymo metodus su IKT atsirado galimybė, kai gimnazija šių metų pradžioje įsigijo 16 modernių kompiuterių ,,Lenovo" su operacine sistema Windows 8.1.

• WP_005231
  • WP_005233