Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra

„Švari kalba – švari galva“

mokytoja D.Goberienė

dale goberiene

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25 metų jubiliejų Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir kalbines technologijas plėtojanti bendrovė „Tilde IT“ jau aštuntą kartą pakvietė moksleivius pasitikrinti lietuvių kalbos žinias konkurse „Švari kalba – švari galva“.

Informacines technologijas, be kurių neįsivaizduojamas šiuolaikinio jaunimo gyvenimas, ir lietuvių kalbą susiejantis konkursas vyko dviem etapais. Specialiai sukurtoje interneto svetainėje konkursines užduotis nuotoliniu būdu mokiniai pirmiausia atlikinėjo savo mokyklose. Prakalbinti kompiuterį lietuviškai panoro ir mūsų gimnazijos moksleiviai. Simboliška, kad antrasis etapas vyko kovo 16-ąją – Knygnešio dieną. Tądien į sostinę buvo pakviesti geriausiai pirmajame etape pasirodę mokiniai. Į Vilnių vyko 5a klasės mokinė Paulina Kočiūnaitė (mokytoja Dalė Goberienė) ir I bg klasės mokinė Gabija Sukackaitė (mokytoja V. Bubnelienė). Ryte, tik atvažiavus, teko spręsti antrojo etapo užduotis, o po pietų 120 konkurso finalininkų ir jų mokytojai rinkosi į Lietuvos Respublikos prezidentūros Baltąją salę. Dalyvius sveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė, linkėdama saugoti savo kalbą, laisvę ir Lietuvą. Sužinojome, kad šiemet konkurse dalyvauti panoro rekordinis – net 16 tūkstančių dalyvių skaičius. Prasidėjus laureatų apdovanojimui, buvome maloniai nustebinti. Išgirdome, kad mūsų gimnazijos mokinė Paulina Kočiūnaitė finaliniame etape užėmė II-ąją vietą. Jai ir jos mokytojai Prezidentė įteikė padėkos raštus, taip pat organizatorių, informacinių partnerių ir rėmėjų dovanas. Toliau šventę vedė žurnalistas bei TV laidų vedėjas Arnas Mazėtis, eiles skaitė aktorius, grupės „Liūdni slibinai“ narys Dominykas Vaitiekūnas, koncertavo Balio Dvariono muzikos mokyklos auklėtiniai.

Gyvename greitai besikeičiančiame skaitmeniniame amžiuje, todėl elektroninėje erdvėje turime išlaikyti išbandymą, o tai ypač aktualu jaunimui. Todėl visus šio konkurso dalyvius  tądien drąsiai buvo galima pavadinti knygnešiais, nešančiais lietuvišką žodį į klaidžias šiuolaikinių technologijų erdves.