Konferencija ,,Kad Žemė šypsotųsi“

mokytoja I.Valentukevičienė

Nori keisti pasaulį į žalesnį? Jautiesi atsakingas už savo aplinką? Gyveni ne vien šia diena, bet susimąstai apie savo ateitį? Tuomet būk aktyvus! Taip kovo 20-ąją gimnazijos pradinių klasių mokiniai buvo kviečiami į konferenciją ,,Kad Žemė šypsotųsi“, skirtą Žemės dienai paminėti.

Mokiniai žiūrėjo antros klasės mokinių paruoštą mini scenelę ,,Miške“ bei vaidinamą pasaką apie Juodąją tetulę – Žemelę. Kiekvienos klasės mokiniai buvo labai kūrybingi, išradingi ir pagamino nuostabių darbelių iš antrinių žaliavų akcijai – parodėlei ,,Antras daikto gyvenimas“. Kūrė plakatus ,,Žemė – mūsų namai“. Mokiniai ruošė ir pristatė pranešimus konferencijoje ,,Kad Žemė šypsotųsi“. Su dideliu susidomėjimu žiūrėjome ir klausėme pirmoko Neilo Vaitkevičiaus paruoštą pranešimą ,,Ko reikia, kad Žemė šypsotųsi?“ Antrokai pristatė atliktus stebėjimo rezultatus ,,Mano žalioji palangė“, ant kurios jau pražydo obelis, serbentai, agrastai, vyšnia bei anketinės apklausos duomenis ,,Šiukšlių rūšiavimas“. 3a klasės mokinys Adomas Baranauskas pasidalino įspūdžiais, kaip jų klasė tvarkė aplinką. 3b klasės mokiniai Adelė Gudžiauskaitė ir Augustas Petrauskas supažindino mokinius, kokius gyvūnus reikia saugoti, kokie įtraukti į Raudonąją knygą. Visi davėme pažadus žemei, kuriuos pasirašėme ant aitvaro. Už aktyvumą mokiniai gavo po graikišką riešutą, simbolizuojantį žmogaus smegenis.  Gaminome vėjo malūnėlius ir gėlytes, kuriais papuošėme gėlynėlį su žodžiais ,,Pagauk vėją, pasodink gėlę“. Sudėjome gyvą užrašą ,,ŽEMĖ“.

Veiklą tęsėme Veisiejų regioniniame parke, kur buvo atidaryta ekspozicija vaikams ,,Gyvenimas terpu vandenų“. Ketvirtos klasės mokiniai šią dieną dalyvavo  A. Stulginskio universitete Žemės ir Miško dienų minėjime.

Šios netradicinio ugdymo dienos veiklos mokiniams patiko, nes sužinojo daug naujo, pasimokė iš bendraamžių, pasidalijo patirtimi, pasidžiaugė vieni kitų darbais. Vaikai suprato, kad darydami ir nedidelius darbus, gali prisidėti prie to, kad ,,Žemė šypsotųsi“.

• DSCF1362
  • DSCF1364