Dabar svetainėje 18 svečių ir narių nėra

Mūsų eksperimentas

Chemijos mokytoja dr. Rasa Rutkauskienė

IMG 0578

Balandžio 30 dieną dvi mūsų gimnazijos mokinių komandos buvo pakviestos į Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusį baigiamąjį renginį, kuriame apdovanoti gamtos mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ nugalėtojai.

Būsimus mokslininkus ir tyrėjus sveikino Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja Loreta Žadeikaitė,  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius ir konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Ramūnas Skaudžius.

Konkurso baigiamajame renginyje dalyvavo ir nugalėtojų vardus pelnė 34 geriausius darbus pateikusios komandos, iš viso vertinimui buvo pateikti 49 darbai. Čia nebuvo nei laimėtojų, nei pralaimėjusių, visi buvome apdovanoti vienodai – mums suteikti nugalėtojų vardai ir kiekvienam mokiniui įteiktas tai patvirtinantis diplomas. Šis konkursas rengtas ne varžytis, o skatinti mokinius tyrinėti, eksperimentuoti ir padėti mūsų šaliai žengti inovacijų plėtros keliu, nes viso pasaulio ateitis yra siejama su gamtos ir technologijos mokslais.

IMG 0579

Mūsų gimnazijos mokiniai konkursui pristatė du tiriamuosius darbus: I g klasių komanda (Valentinas Černeckas, Gabrielė Galdikaitė, Ugnė Petrovaitė,  Dalia Bakšaitė, Guoda Varnelytė, Viktorija Jarašiūtė) atliko vaistų nuo skrandžio rūgštingumo efektyvumo tyrimą; II g klasių komanda (Gudebskaitė Irutė, Pečiukonytė Austėja, Žilionytė Kornelija, Pockevičius Povilas, Valenta Daumantas) nustatė ir palygino vitamino C kiekį ir  citrusiniuose vaisiuose ir lietuviškuose obuoliuose