Dabar svetainėje 19 svečių ir narių nėra

Pilietinė akcija „Ilgesio pieva“

Istorijos mokytoja N.Goberytė

• IMG_8574
  • IMG_8579
  • IMG_8580

Tarptautinė komisija kartu su kitomis institucijomis, kaip ir kasmet, inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose švietimo institucijose. Šiemet minėsime jau 74-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Šiemet organizuojamas paminėjimas pavadinimu „Ilgesio pieva“. Idėja pavadinimui gimė iš dabar Alytuje gyvenančios tremtinės prisiminimų: „man ne vosilkos (rugiagėlės) asocijuojasi su trėmimais, o aguonos, skaisčiai raudonus žiedus į saulę tiesiančios, vėjo siūbuojamos, gležnos, augančios pačiose netikėčiausiose ir, rodos, netinkamiausiose vietose, tokiose kaip geležinkelio bėgiai ar pakelės, nejaukiai primenančios šviežio kraujo lašus ir gyvąsias atminties žaizdas.  Aguonų nepastebėti neįmanoma: jos taip traukia žvilgsnius savo skaisčiu raudoniu – užtenka vos keleto aguonų, kad ištisas rugiagėlių ar ramunių laukas įgautų naują prasmę.  Trapi aguona tai lyg trapi taika, skaisčiai raudonas žiedas lyg kraujas“.

Veisiejų gimnazijos mokiniai, paraginti istorijos mokytojų G.Čiurlionienės ir N.Goberytės, gamino aguonas ir birželio 4 d. paminėjo 74-ąsias pirmųjų trėmimų metines.