Dabar svetainėje 17 svečių ir narių nėra

Taikos vėliava Lietuvai

Gabija Sukackaitė, II bg klasė

IMG 8829

Šių metų, rugsėjo 10 d., Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokiniai kartu su istorijos mokytoja Nijole Goberyte, išvykome į LR Seimą, kur vyko Taikos vėliavos įteikimo ceremonija. Renginį stebėjo moksleiviai iš visos Lietuvos. Iškilminga ceremonija vyko LR Seimo Vitražo galerijoje. Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų prezidentė dr. Alisija Rodriges Fernandes įteikė Taikos vėliavą ir paskelbė Lietuvą Taikos Respublika. Vėliavą priėmė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, ceremonijos dalyvius taip pat sveikino Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas.

Dr. A. Rodriges yra viena iš labiausiai nusipelniusių Meksikos aktorių, už taikdarišką veiklą 1997 m. nominuota Nobelio Taikos premijai. Ji yra aplankiusi daugelį šalių, skleisdama įžymaus menininko Nikolajaus Rericho idėjas ir aiškindama Taikos vėliavos reikšmingumą. A. Rodriges yra įteikusi daugiau negu 3 000 Taikos vėliavų organizacijoms, kurios savo veikloje vadovaujasi Taikos filosofija ir programa „Mes kartu kuriame Taiką“. Savo kalboje A. Rodriges pareiškė, kad, „jeigu anksčiau Rericho paktas buvo susijęs su kultūros vertybių apsauga, dabar jis tampa taikaus šalių, tautų, religijų bendradarbiavimo idėja pačiai žmonijos egzistencijai“.

Dr. A. Rodriges atvyko į Lietuvą įvertinusi mūsų šalies indėlį skleidžiant Taikos kultūrą, įteisinus ir balandžio 15-ąją minint Pasaulio kultūros dieną, Taikos vėliavos kėlimą visoje šalyje šią dieną, Taikos miestų ir mokyklų skelbimą. Reikia paminėti, kad mūsų gimnazija prieš keletą metų yra gavusi Taikos vėliavą. Ją įteikė Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų koordinatorė Lietuvoje dr. Auksė Narvilienė.

Ceremonijos metu kalbėjusi dr. Auksė Narvilienė teigė jog tai, kad Lietuva gauna Taikos vėliavą, yra išskirtinė privilegija, nes Lietuva yra pirmoji valstybė pasaulyje, kuriai bus suteiktas Taikos vėliavos Respublikos vardas. Taikos vėliava bus eksponuojama Algirdo Mykolo Brazausko salėje.

Šios  iškilmingos ceremonijos stebėjimas  labai patiko, nes ir naudinga, ir įdomu. Dalyvavome puikioje netradicinėje pilietiškumo pamokoje, kurioje supratome, kad savo valstybe galime teisėtai didžiuotis ir visada turime puoselėti  bei branginti taikaus sambūvio idėjas.