Netradicinio  ugdymo dieną pradinukai  šėlo kartu su tėvais

2 kl. mokytoja  Ramutė Kaženauskienė

DSC 1806

Spalio 16 d.  gimnazijos pradinukai susirinko į netradicinio  ugdymo  dieną  “Vasarėlė užaugina, rudenėlis išdalina”.
Rytas mokyklos salėje prasidėjo bendra visų pradinukų daina, kuri nuotaikingai nuteikė visus susirinkusius. Netrukus į rudens
lapų kilimu išmargintą mokyklos salę vėjas atpūtė ir smagiai nusiteikusį Dėdę Rudenėlį, kuris pasveikinęs šventės dalyvius išklausė visų klasių nuotaikingo prisistatymo. Netrukus Rudenėlis pakvietė visus į gamtą pakeliauti rudens takais ir aplankyti užduočių stoteles, kuriose mokinukų ir jų tėvelių laukė netikėtos užduotys ir klausimai, priverčiantys kiekvieną pamąstyti, tyrinėti ir atrasti.

Siekiant sukurti tvaresnį bendradarbiavimą tarp mokyklos ir tėvų, šiemet nutarėme  šventę paįvairinti aktyvia veikla gamtoje judant ir linksmai rungtyniaujant kartu su pradinukų tėveliais. Pusdienį vykusioje šventėje tėveliai nebuvo tik veiklų stebėtojai, bet “įsidarbino” įvairiose pareigose. Čia jie patapo smagių rungčių  organizatoriais, teisėjais, sirgaliais, fotoreporteriais, mokytojų padėjėjais. Buvo smagu stebėti juos įsijautusius į šias pareigas ir šėlstančius kartu su vaikais.

Labai  svarbus  kuo didesnis ir mokinių, ir jų tėvų įsitraukimas į ugdomąją veiklą. Turime išskirtinę galimybę turiningai vaikų veiklai lauke, todėl rudens šventę nusprendėme švęsti ne patalpoje, o netoli mokyklos esančiame miškelyje prie Ančios ežero. Čia apstu įvairių natūralių dalykų, vaikai jaučiasi atsipalaidavę ir nusiteikę tyrinėjimams ir atradimams. Labai džiaugiamės tėveliais, kurie dalyvavo ir buvo mums pagalbininkai. Kai tėvai šalia, vaikai dar labiau stengėsi kuo geriau atlikti užduotis ir puikiai jautėsi, kai tėvai už juos sirgo.

Renginio pabaigoje – karštas užkandis, lauže keptos bulvės - visus subūrė prie bendro laužo. Čia vyko veiklų aptarimas ir nugalėtojų apdovanojimai. Penktadienio popietę į namus grįžę vaikai parsinešė ne tik puikių įspūdžių, bet ir naujų žinių apie gamtą.