Lietuvos kariuomenės ir pilietiškumo svarba jauno žmogaus aplinkoje

K.Žilionytė, IIIbg klasė

titulin 2015 11

Vasara, rugpjūčio mėn. moksleiviai ir Lietuvos mokinių parlamento (toliau LMP) atstovai buvo kviečiami į sukarintą stovyklą Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos Etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke. Mokiniai buvo supažindinti su kariuomenės ginkluote ir technika, kario tarnybos ypatumais, kariuomenės komplektavimo principais ir kita svarbia informacija, kuri padėjo jaunuoliams suprasti ir susidaryti objektyvią nuomonę apie kariuomenę bei gyvybiškai reikalingą šauktinių poreikį. Antrasis šio projekto tikslas – diskusijos regionuose, kuriose būtų išgryninta moksleivių nuomonė.

Kadangi stovykloje turėjau galimybę sudalyvauti ir aš, diskusijos organizavimas buvo taip pat ir mano tikslas. Kartu su savo komanda, LMP Alytaus regionu, organizavome diskusiją, lapkričio 13 d., Alytaus miesto savivaldybės tarybos salėje. Norėjau sužadinti moksleivių susidomėjimą – vesti diskusiją pakviečiau linksmą ir jaunatvišką pilietinių iniciatyvų centro direktorių Girvydą. Viešinome informaciją internetiniuose puslapiuose, kurie gan dažnai skleidžia patriotines idėjas jaunimui. Diskusijoje sutiko pasisakyti bei dalyvauti Krašto apsaugos ministerijos ministro patarėja, Alytaus šaulių rinktinės vadas bei gausia patirtimi kariuomenėje ir šauliuose pasižymėjusi karė savanorė (buvusi mūsų gimnazijos mokinė) Sandra Sakalauskaitė. Taip pat viena iš dalyvių buvau ir aš – moksleivių atstovė, tačiau smagu, jog į mano organizuojamą diskusiją aktyviai įsitraukė visi susirinkusieji. Buvo malonu matyti daug svarbių ir jaunų žmonių atėjusių pasiklausyti, pasisakyti ir pasidalinti savo nuomone su kitais. Išsiaiškinome, kokia turėtų būti 21 a. moksleivių pilietiškumo pamoka, kokia atranką ateityje turėtų vykdyti LK norėdama, kad į kariuomenę prisijungtų daug daugiau savanoriškų ir patriotiškų žmonių ir kaip mokinius sudominti šalies gynybą.
Taigi, viską apibendrinant tikrai tikrai džiaugiuosi savo nuveiktu darbu, kadangi turėjau galimybę pagilinti savo organizacinius gebėjimus ir puikiai atstovauti moksleivius šioje diskusijoje.