Varžytuvės „Ritas Rėdos ratas“

mokytoja Edita Vaitkevičiūtė

ritasredostit

Balandžio 29 d. Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje vyko etninės kultūros varžytuvės „Ritas Rėdos ratas“. Tema – „Tradicinės pavasario šventės. Velykos. Jurginės. Sekminės“. Varžytuvių tikslas – skatinti mokinius domėtis,  pažinti bei vertinti savo tautos etninę kultūrą, suprasti jos gyvybingumą ir nuolatinį atsinaujinimą, sąsajas bei skirtumus lyginant su kitomis kultūromis,  puoselėti senųjų kalendorinių švenčių papročius ir tradicijas, praplėsti žinias apie Lietuvos etnografinius regionus, tarmes, ugdyti etnokultūrinį kūrybiškumą, baltišką pajautą, suvokti save kaip tos kultūros puoselėtoją. Dalyvavo septynios 5 - 8 klasių komandos iš Veisiejų, Lazdijų, Kučiūnų ir kt.

Komandos turėjo varžytis 4 konkursuose: Komandų prisistatymo, Tautosakos paveldo, „Išminties rato“ ir Kulinarijos paveldo. Visuose konkursuose Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos komanda „Voveruškos“ (vadovė Edita Vaitkevičiūtė) – Eglė Kazokaitė (8), Simona Kazlauskaitė (8), Gabija Grabauskaitė (8), Aurelija Kisielytė (8), Augustė Slavinskaitė (5), Guoda Viselgaitė (5) – pasirodė labai šauniai: šmaikščiai pristatė savo komandą ir Veisiejų kraštą, dzūkų tarme deklamavo Laimos Surgailaitės - Plūkienės eilėraštį „Dzūkų šnekta“, sekė pasaką „Skūpas gaspadorius“, visus vaišino mokytojos Astos Černeckienės keptomis „Saldziomis voveruškomis“, puikiai atsakinėjo į klausimus „Išminties rate“.  Komanda buvo apdovanota Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir Sporto skyriaus III laipsnio diplomu, L.Klimkos knyga ir pyragu.

• DSC05316
  • DSC05323