Ekskursija į Vilnių

mokytoja Dana Baranauskienė

eksdana

Gegužės 18 dieną Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos IIabg klasių 16 mokinių vyko į ekskursiją į Vilnių. Ekskursijos tikslas buvo aplankyti Gintaro muziejų, genocido aukų muziejų, dalyvauti orientaciniame žaidime ,,Labirintai“.

Atvykę į Vilnių pirmiausia aplankėme genocido aukų muziejų. Mokiniai  ekskursijos metu susipažino su KGB vidaus kalėjimu, jame kalintų žmonių būtimi ir buitimi, patirtomis kančiomis ir begalinėmis pastangomis nepasiduoti gniuždančiai tikrovei. Ekskursijos metu susipažino su okupacinės valdžios vykdytomis represijomis, sovietine baudžiamąja sistema. Atskleidžiamos sunkios politinių kalinių ir tremtinių gyvenimo, buities ir darbo  sąlygos. Pasakojama apie jų pastangas išsaugoti savo papročius, kalbą ir istorinę savimonę. Po to aplankėme Gintaro muziejų. Mokiniai susipažino su Baltijos gintaro istorija, jo panaudojimu visais istorijos laikotarpiais. Visi išėjo geros nuotaikos, nes buvo apdovanoti gintaro muziejaus atvirukais ir mažais gintaro gabalėliais. Didžiausią įspūdį paliko orientacinis žaidimas ,,Labirintai“. Čia reikėjo įveikti įvairias kliūtis, nors buvo ir baisu, bet kartu ir įdomu. Vėliau važiavome į prekybos ir pramogų centrą,  vieni žiūrėjo kino filmą, kiti išbandė save ledo arenoje. Pakeliui į namus aplankėme Merkinės apžvalgos bokštą. Ekskursija pavyko puikiai, visi nors ir pavargę, bet grįžo su puikia nuotaika, daug  sužinoję ir turiningai praleidę laiką.