Literatūrinė popietė – pamoka „Mano vasaros knygelė“

mokytoja E.Vaitkevičiūtė

PA100324

Knygos gyvena mumyse, atneša mums gyvenimą, taip kaip ir tikros draugystės. Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios – jaunos ir energingos, kai kurios liūdnos ir jaudinančios mūsų širdis, o kai kurios priverčiančios jas juoktis. Knygos yra tarsi stiklas, per kurį kiekvienas galime pasižiūrėti į gyvenimą su jų džiaugsmais ir sielvartais. (Maura Roan McKeegan). Išties geras dalykas kaupti  knygas, bet kur kas geresnis – kuo dažniau jas skaityti. Ir geriausias laikas jas skaityti – vasara. Bent jau taip teigia 5 b klasės mokiniai.

PA100322

Lietingą rudens popietę gimnazijos bibliotekoje mokytojos Editos Vaitkevičiūtės ir bibliotekininkės Linos Stankevičienės iniciatyva buvo surengta literatūrinė popietė - pamoka „Mano vasaros knygelė“. Dalyviai – 5 b klasės mokiniai. Lina Stankevičienė lyriškos muzikos fone skaitė eilėraščius apie vasarėlę, apie įkyriąją musę, pristatė įvairių knygelių, kalbančių apie vasarą, vasaros nuotykius, netgi apie gaisrą, pasakojo, kodėl reikia būti atsargiems deginant laužus, kalbėjo apie knygų skaitymą, jų naudą. Mokytoja Edita diskutavo su mokiniais apie jų perskaitytas knygeles, kuo jos ypatingos, kokią reikšmę turi ir kokią vietą užima jų gyvenime. Visi turėjo galimybę sugrįžti atgal į perskaitytos knygos nuotykius, susitikti su jų mėgiamais herojais, pristatyti juos savo klasės draugams, išsakyti savo požiūrį, supratimą, pastebėjimus. Popietę - pamoką mokytoja baigė K.Goldonio žodžiais: „Žmogus, turintis rankose vertingą knygą, niekada negali būti vienišas.“