Edukacinė pamoka  Veisiejų krašto muziejuje

mokytoja Edita Vaitkevičiūtė

sestokai muz

Senieji papročiai, šventės, apeigos, visa kultūra ir iš protėvių paveldėta prigimtis yra dirva, kurioje auga mūsų sielos medžio šaknys. Senoji MŪSŲ kultūra mums reiškia labai daug, nors dažniausiai tos reikšmės mes net nesuvokiame.

O kad ta reikšmė taptų bent šiek tiek suprantamesnė, spalio 20 d.  6 klasės mokiniai (Ūla, Laimutė, Emilis, Gabrielė, Erika, Agnius, Orinta, Luka, Evaldas, Miglė, Skirmantė, Kamilė, Fausta, Vesta, Mantvydas, Paula, Edgaras, Augustė, Benas, Solveiga, Guoda, Visvaldas, Rokas, Gantas, Kristupas) su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Edita Vaitkevičiūte apsilankė Veisiejų krašto muziejuje. Edukacinio užsiėmimo „Kalendorinės šventės ir jų papročiai“ metu muziejaus darbuotoja Ineta Straigytė supažindino su Rėdos rato kalendorinėmis šventėmis, jų papročiais, atskirų švenčių burtais, spėjimais, pokalbio forma mokiniai aiškinosi, kaip laikomasi papročių šiandien, mokėsi lieti vaško žvakes.