1732069

Išvyka į „Saldžiamiestį“

Dalia Bakšaitė, IIIbg klasės mokinė

cukrausf

Spalio 20 dieną IIIabg klasės mokiniai kartu su biologijos mokytoja Danute Kubiliene ir chemijos mokytoja Vaida Aguoniene išvyko į edukacinę ekskursiją į Marijampolės cukraus fabriką. Seniausiame Lietuvoje cukraus fabrike turėjome galimybę susipažinti su cukraus gamybos ypatumais, iš arti pamatyti fabriko mechanizmus ir, turbūt smagiausia dalis, paragauti šalutinio produkto melasos, „šviežio“, ką tik pagaminto cukraus ir pačio cukrinio runkelio. Mūsų ekskursija prasidėjo nuo įsiamžinimo prie paminklo runkeliui, vėliau aplankėme istorinius cukraus fabriko pastatus, juose esantį muziejų, kuriame eksponuojami „Saldžiamiesčio“ teritorijoje rasti įvairūs daiktai: granatos, jų dalys, senoviniai žemės ūkio įrankiai. Po to lankėmės gamybiniame korpuse ir laboratorijoje, kur pamatėme  įvairiausių įrenginių, apsilankėme sandėlyje, kuriame vasarą rengiami gyvo garso koncertai, o dabar stūkso didžiulės cukraus maišų „piramidės“.

Ekskursijos metu sužinojome ir pamatėme daug įdomių ir naudingų dalykų, įsitikinome, kokios naudingos biologijos ir chemijos žinios, renkantis profesiją. Pavyzdžiui, šie du gamtos mokslai labai reikalingi norint dirbti laboratorijose, ruošiantis studijuoti biotechnologijas, biochemiją ir kt. Be to, supratome, kad norint labai gerai išmanyti kurią nors sritį, reikalingos integruotos įvairių dalykų žinios. Ekskursija mums labai patiko. Dėkojame organizatoriams.