1731935

Svečias Žmogaus saugos pamokoje

mokytojas J.Černeckas

cernobyl2

Spalio 17 d. 7b klasėje nagrinėjome temą ,,Ekstremalios situacijos. Černobylio atominės elektrinės avarija“. Pamokoje dalyvavo šios avarijos likvidatorius, mūsų gimnazijos darbuotojas Julius Dimša, kuriam 1986 m. rudenį teko dirbti Pripetėje, už 5 km nuo sprogusio reaktoriaus.

Pamokos pradžioje moksleiviai Adelė ir Augustas perskaitė pranešimus apie avarijos mąstą, jos poveikį aplinkai, po to pateikė išsamiai surinktą  medžiagą apie pirmas valandas įvykius avarijai, ugniagesių pasiaukojantį darbą suvaldant gaisrą.

Tada pamokos svečias papasakojo kokius  avarijos likvidacijos darbus teko dirbti praėjus pusmečiui po avarijos: surinkti utilizacijai po evakuacijos gyventojų daiktus, prekes iš parduotuvių, nukasti užterštą augalinį žemės sluoksnį.

Įdomu tai, kad J.Dimša netoli Pripetės prieš avariją tarnavo sovietinėje kariuomenėje. Pasak jo, tai buvo naujas miestas, primenantis mūsų Visaginą,  su daugybe jaunų žmonių.

Po to mokiniai svečiui uždavė įdomių klausimų. Pasak pašnekovo baisu nebuvo, bet nuotaika visą tą laiką tvyrojo slogi, nes aplinkui matėsi tik kareiviai, karinė bei statybinė technika, iš vietinių gyventojų buvo likę tik pavieniai seneliai, kurie atsisakė evakuotis. Sukrečiantis vaizdas pasirodė šalia reaktoriaus ,,raudonasis miškas“, masiškai kritusios žuvys Pripetės upėje. Avarijos likvidatoriams statant bokštinį kraną jį užkliudė statybvietėje dirbęs sraigtasparnis ir sudužo.

Poveikio sveikatai pašnekovas kol kas nejaučia, nes visą laiką griežtai laikėsi saugos reikalavimų.cernobyl