PROJEKTAS „ŽAIDIMŲ LAUKAS“

Vilma Blažaitienė, projekto koordinatorė įstaigoje

zaidimu laukas  Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų kūrybiniame-meniniame projekte „Žaidimų laukas“. Projektas skatino vaikų saviraišką ir kūrybinių gebėjimų ugdymą, pasitelkiant žaidybinius kūrybos elementus lauko erdvėje. Buvo organizuotas žaismingas-kūrybiškas vaikų užimtumas lauke, skatinama vaikų emocinė, socialinė ir meninė patirtis. Vaikai patyrė kūrimo džiaugsmą, atsiskleidė kiekvieno individualūs kūrybiniai gebėjimai.

Kiekviena grupė pasirinko atlikti po viena pateiktą užduotį, kieme išsirinko norimą erdvę veiklai. „Boružėlių“ grupės vaikai, vadovaujami pedagogės Donatos Jonuškienės, „kepė“ ir rudeniškai dekoravo keksiukus. „Katinukų“ grupės veikla vadinosi „Ežiukai pievelėje“. Vaikai, vadovaujami pedagogės Aušros Volskaitės, iš plastilino, spygliukų, saulėgrąžų, sėklyčių darė ežiukus, su lydimaisiais judesiais deklamavo eilėraštį „Ežys“. „Grybukų“ grupės vaikai kartu su pedagoge Aldona Truskiene prisirinko akmenukų, juos sudėliojo ir žaidė žaidimą „Akmenų takelis“. Jie kreida žymėjo takelį tarp akmenų, ėjo akmenų takeliu pirmyn ir atgal, atbulomis. „Gėlyčių“ grupės vaikai bei pedagogė Reda Koroliova darė „Vėrinukus“. Ant iešmelių vėrė rudeninius lapus, gėlių žiedelius, uogas, daržovių griežinėlius. Užbaigtus vėrinukus įsmeigė į žemę gėlyne. Visi kasdien galės stebėti kaip kinta vėrinėlio detalės, kurie augalai išsilaiko ilgiausiai ir pan. „Obuoliukų“ grupės vaika, kartu su pedagoge Inga Bardzilauskiene įstaigos kiemą papuošė žaviu piešiniu „Ruduo ant tvorelės“ ir visiems deklamavo eilėraštį su lydimaisiais judesiais apie rudenį. Kūrybinės veiklos pabaigoje kiekviena grupė draugams pristatė savo darbelius. Vaikai, lankantys logopedines pratybas, kartu su logopede Vilma Blažaitiene iš kiemo parsinešė gėlyčių, šakelių, padarė rudeninę puokštę. Pratybų metu vaikai mankštino pirštukus, puokštę kopijavo, surengė savo darbelių parodėlę „Mano šakelė“.

Kūrybinės veiklos visiems suteikė daug smagių emocijų ir naujų patirčių!

Projekto organizatoriai: Kelmės lopšelis-darželis „Kūlverstukas“, Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba.