Gyvybės ir mirties keliu

mokytoja Gitana Čiurlionienė

sausio13 2020

Sausio 11 dieną mūsų gimnazijos mokiniai su mokytojomis Ugne Babkauskiene, Nijole Goberyte ir Gitana Čiurlioniene lankėsi Vilniuje.

Tą dieną vyko tradiciniu tapęs  tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas  paminėti  1991 m. sausio 13 – osios  įvykiams. Bėgimas  startavo Antakalnio kapinėse ir baigėsi prie Televizijos bokšto. Distancijos ilgis – 9 km. Antakalnio kapinėse mus pasitiko minia žmonių, susirinkusi išlydėti bėgimo dalyvių. Atminimo žodį susirinkusiems tarė ir bėgikams sėkmės linkėjo Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Sausio 13 – osios naktį žuvę Lietuvos piliečiai buvo pagerbti tylos minute, ant jų kapų uždegtos atminimo žvakelės, padėta gėlių. Antakalnio kapinėse susitikome su Lazdijų M. Gustaičio ir Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijų delegacijomis.  Bėgikus iš Lazdijų rajono pasitiko  Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė ir vicemeras Audrius Klėjus. Visi įsiamžinome bendrai nuotraukai. Mokiniams tai buvo puiki pilietiškumo pamoka, leidusi pasijusti vieningais su visos Lietuvos žmonėmis, prisimenant tragiškus sausio 13 – oios įvykius.

sausio13 20201