Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos
Žalioji palangė ,, Meilučiai Lietuvos šviesuoliui J.A. Pabrėžai''

mokytojos D. Kubilienė, E. Vaitkevičiūtė

zaliapanlang

2021–ieji paskelbti pirmojo lietuvių botaniko, kunigo, gydytojo, poeto, šviesuolio Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos (1771-1849) metais.

Minėdami šio garbaus žmogaus 250–ąsias gimimo metines Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokiniai susipažino jo su biografiniais faktais, knygelėmis apie vaistinguosius augalus, moksliniais darbais botanikos tema, žodynais, iš 800 augalų rūšių sukurtu augalų herbariumu (mokiniai taip pat kūrė herbariumus, keletas jų yra nuotraukų koliaže), skaitė įvairius straipsnius ir sukūrė žaliąją palangę ,,Meilučiai Lietuvos šviesuoliui J. A. Pabrėžai‘‘. Žaliąją palangę puošia meileniai. Deja, šiuo metu jie nežydi, todėl ant palangės puikiai įsitaisę jau sužaliavę meilenių svogūnėliai. Į žemės mišinį jie buvo pasodinti taip, kad pusė svogūnėlio būtų virš žemės – kad atėjus žydėjimo laikui šios gėlės greičiau pražystų. Šalia meilenių svogūnėlių smagiai įsitaisę šilokai – jie praskaidrina meileniams nuotaiką. Kurdami žaliąją palangę, mokiniai susipažino su vegetatyviniu augalų (ypač meilenių) dauginimosi būdu, tyrė šviesos, temperatūros, vandens įtaką augalų augimui. Stebėdami meilenių gyvenimo ciklą – svogūnėliai – žiedai – svogūnėliai –  mokiniai taip susidraugavo su jais, kad ėmė juos vadinti ne tik Meileniais, bet ir Meilučiais, Raudonžandžiais, Meiliažiedžiais, Šypseniais, Raudonaisiais Žvaigždūnais, Riteriais, Storuliukais. Savo žiedais šie augalai sukuria gerą nuotaiką, skatina šypsotis, žadina puikias emocijas. Jų žiedai pavasarį ir vėl papuoš gimnazijos kabinetus (įspūdingi žiedai matosi nuotraukų koliaže).