Laisvė šiandien

Kornelija Žilionytė, IVbg

Sausio 13 - oji. Prietemoje degančios žvakelės. Ore sklandantis džiaugsmas – mes turime laisvę. Aš nebudėjau prie Parlamento 1991 metais. Negiedojau žmonių būryje ir viltingai nežiūrėjau į plazdančią trispalvę.  Aš dar nebuvau gimusi. Tačiau nepaisant to, puikiai žinau, kas yra laisvė. Šiomis dienomis neretai išgirstame nusiskundimų valdžia, gyvenimo sąlygomis, netgi abejonių šiandieninės laisvės nauda mūsų visuomenei, tačiau dabartinis jaunimas tikrai žino, kad Lietuva dar niekada negyveno taip gerai, kaip gyvena dabar. Ir visos abejonės privalo išsisklaidyti – juk mes patys kuriame Lietuvą.

Laisvės dieną mūsų gimnazija paminėjo gausiai ir įvairiai: 8 klasė vedė pilietiškumo paskaitą 1 klasės mokinukams, I g klasės mokiniai skleidė žinią apie Sausio 13 - ąją internete (https://www.youtube.com/watch?v=g0lhVX3-jzI&sns=fb&app=desktop), II bg  nustebino Gediminaičių stulpų konstrukcija ir patriotiškomis dainomis pertraukų metu, II ag – arbata ir trispalviu pyragu, kuriuo vaišino visą gimnaziją, vėliavos spalvomis papuoštu Veisiejų tiltu, III abg pajėgos visai mokyklos bendruomenei įteikė po neužmirštuolės žiedą, vaizdo įraše kalbėjo apie laisvės svarbą mūsų gyvenime (https://www.youtube.com/watch?v=u9ddqVYN2Ts), taip pat skatino paminėti šią dieną socialiniuose tinkluose, skaitė pranešimą Veisiejų miesto Sausio 13 – osios minėjime, IV abg – kukliai, bet nuoširdžiai antrosios pertraukos metu žvakių šviesoje atliko dainą „Laisvė“,  gimnazijos šauliai minėjime iškėlė vėliavą, pagerbė žuvusiuosius ir prisiminė, jog laisvė svarbi, tačiau kartu ir labai trapi.