Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra

Edukacinis užsiėmimas ,, Invazinės rūšys” Verkių ir Pavilnių regioniniuose parkuose

Danutė Kubilienė, biologijos mokytoja tit invaz

Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos 8 ir Ig kl. mokiniai, lydimi biologijos mokytojos Danutės Kubilienės ir chemijos mokytojos Vaidos Aguonienės, rugsėjo 5 d. vyko į Vilnių, į Verkių ir Pavilnių regioninius parkus. Mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,, Invazinės rūšys”. Užsiėmime mokiniai susipažino su invaziniais augalais: uosialapiu klevu, kanadine rykštene, Sosnovskio barščiais, išmoko juos atskirti nuo vietinių rūšių, sužinojo kovos su šiais augalais būdus, atliko praktines užduotis: naikino uosialapį klevą, iškasė Sosnovskio barštį, apžiūrėjo augalo šaknis, lapus, sužinojo, kokius pavojus visuomenei kelia šie augalai ir kodėl juos reikia naikinti. Nors lynojo lietus, bet visų nuotaika buvo puiki. Mokiniai keliavo siaurais parkų takeliais, susipažino su paukščių rūšimis, matė šikšnosparnių inkilus, išmoko atskirti dvinamius ir vienanamius augalus, džiaugėsi įgiję įdomių praktinių žinių.

Po to mokiniai aplankė Saugomų teritorijų Nacionalinį lankytojų centrą. Visus sužavėjo interaktyvi pažintis su unikaliomis Lietuvos vietomis. Kiekvienas tapo aktyviu dalyviu, galinčiu liesti, klausyti, pajausti. Sukant susiliečiančius krumpliaračius, vyko pažintis su saugomų teritorijų sistema: nacionaliniais ir regioniniais parkais, rezervatais, draustiniais, valstybės saugomų gamtos paveldo objektais. Kino salėje – šikšnosparnių buveinėje – mokiniai žiūrėjo filmą apie kurtinių gyvenimą, klausėsi paslaptingų gamtos garsų. Didelį įspūdį paliko laboratorinis stalas – klaustukas, kur gamtos mįslės paaiškinamos filmuotais siužetais.

Dvi valandos Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre prabėgo kaip žavinga akimirka. Mokiniai pajautė, koks turtingas gamtos vertybių mūsų kraštas, o norint jį pažinti, reikia išsirinkti gamtos maršrutus ir keliauti, tyrinėti, stebėti, atrasti, tapti ištikimais gamtos saugotojais ir draugais.

Ačiū organizatoriams už šią kelionę ir įgytas naujas patirtis gamtoje.