1721954

ATMINTIES KELIAS

Istorijos mokytoja Nijolė Goberytė
atmkel2017

Rugsėjo 23 dieną Lietuvoje minima  Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokiniai kartu su istorijos mokytoja N.Goberyte dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje "Atminties kelias". Moksleiviai rinko informaciją apie Veisiejuose gyvenusius žydus, rašė jų vardus ant lauko akmenėlių ir  rugsėjo 22 d.į vyko į mūsų rajono žydų masinio naikinimo vietą Kaktiškėje.

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų metų. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti šios dienos paminėjimus inicijuoja jau daugiau nei dešimt metų. Mokytoja  kalbėdama apie Holokausto tragediją, mokiniams papasakojo apie Veisiejuose ir visoje Lietuvoje gyvenusią gausią žydų bendruomenę (Lietuvoje gyveno apie 215.000–220.000 žydų, Veisiejuose – apie 500); mokiniams paaiškino apie Holokaustą nacių okupuotoje Europoje ir Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu. Holokaustas, kaip tragedija, yra netektis mūsų valstybei – netekome Lietuvos piliečių: gyvenusių Lietuvoje, kartu kūrusių mūsų valstybę, puoselėjusių savitas tradicijas ir kultūrą.

Pagerbdami Holokausto aukų atminimą mokiniai iš akmenėlių sudėliojo  menorą, perskaitė  22(23) Dovydo psalmę iš Senojo Testamento Psalmyno. Akmenys su žmonių ir vietovių vardais primins, jog nužudyti žmonės buvo ne skaičius, bet žmonės su vardais ir asmeninėmis istorijomis, o vietovių pavadinimai padės suprasti, jog Lietuvos žydai gyveno įvairiuose miestuose, miesteliuose.

atmin k2017