Išvyka į Lazdijų meteorologinę stotį
būrelio vadovė M. Kvedarienė
meter

Rugsėjo 29 d. gimnazijos „Profesijų pasaulis“ būrelio nariai dalyvavo išskirtiniame renginyje “Meteorologas – produktyvus debesų ganytojas”. Tai europinis, tradiciniu tapęs renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina mokslininkai bei tyrėjai, kurie paprastai dirba uždarose laboratorijose ar mokslo centruose.

Mes aplankėme Lazdijų meteorologinę stotį, kurioje budinti sinoptikė ir stoties viršininkė Dalytė Rončikienė supažindino su sinoptikų darbu, įvairiais stebėjimo prietaisais, termometrais. Mokiniai turėjo galimybę patys nustatyti esamą ir naktį buvusią temperatūtą ir stebėjimų duomenis perduoti Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai.

Po debesų stebėjimo aplankėme Lazdijų viešąją biblioteką, kurioje direktoriaus pavaduotoja Asta  Mickevičienė supažindino su  bibliotekos ir jaunimo centro veikla.