PIEMENĖLIŲ SEKMINĖS

Meninio ugdymo muzikos mokytoja Irena Makauskaitė

Grįžta karvės tokios lėtos,
  Tokios socos, lyg iš puotos.
Kvepia galvos jų gėlėtos,
Žolynėliais vainikuotos.
Piemenėliai virsta kūliais,
Pakerėci skerdzaus rago.
Neža tetos jiem medulio,
Siūlo kvepenco pyrago.

(M. Vainilaitis)

Šų metų gegužės 17 dzienų jau devintų rozų Šeštokų seniūnijos P. Dzūko etnografinėn sodzybon invyko rajoninė vaikų ir jaunimo folkloro bei amatų šventė ,,Piemenėlių Sekminės“. Visi sustojį ratu (,,sauli‘) prašėm saulukės, kad graicau užtekėtų, piemenėlių vargdzienėlių lietus nekapotų. Kad gyvulėliai gerai priėstų ir karvukės daug pienelio duotų. Gaspadorai patenkyci būtų ir piemenim pyrago atriektų.

Šitos šventės pradzon, daug gražų palinkėjimų šventės dalyviam ir šventės surėdzytojam pasakė Lazdzijų rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, jo pavaduotoja kultūrai Rasa Kazlauskienė. Jiej atvežė lauktuvių – kašikų cukerkų.

Piemenėlių šventėj sudalyvavom ir mes, Veisiejų S. Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus etnografinis ansamblis ,,Kleketukai“. Surengėm etno programų ,,Piemenėlių tradicijos ir papročiai“, prismydami ir parodzydami  savo išmonį, kap piemenėliai ganydavo gyvulėlius Dzūkijon. Vesialinos piemenukai: padainavo dzūkišku tarmi mūs krašto liaudies dainų, pakviesdami kitus ,,piemenis“ – kolektyvus, su katrais rozu patanciavojo, pašposino. Pacys pamokino ir iš kitų išsimokino..

Šventėn buvo folklorinių kolektyvų ir iš kitų rajono vietų. Visiem kolektyvam buvo induota lauktuvių – dzūkiška grikinė babka ir padėkos raštai.

Pabaigon visi kaštavojo gaspadinių keptų paucienį, suneščinėm vaišėm. Dar ilgai necilo piemenų dainos, tanciavonės, šposai.

Su geru ūpu, pilni įspūdzų, sugrįžom namolio. Šnektom nebuvo nei galo, nei krašto.

Mūs įstaigos etnografinis ansamblis ,,Kleketukai“ nuog širdzies dėkavojam Veisiejų Sigito  Gedos gimnazijos direktorei Angelei Mizerienei, ikimokyklinio ugdymo skyriaus pavaduotojai Rosvitai Rupšienei už suteiktų galimybį sudalyvauc ,,Piemenėlių Sekminėse“, auklėtojai Rasai už visiems parodzytų rūpescį, už skanias bandelas virėjai Romutei ir Dalei. Visiem nuoširdus AČIŪ.