Pasaulis prasideda nuo smėlio dulkės, nuo žolės, nuo vieno žmogaus aidų ir širdies krustelėjimo.....Sigitas Geda

 

Paieška svetainėje

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra

Lankomumas

Straipsnių peržiūrėjimai
1731471

Kritiškas, atviras, stiprus

KAS logo transp 1

nerukysiu

Svetainės serveris

Informacija pirmokų tėvams

pirmokas

olimp karta

dienyno logo 

Tu ne vienas!

tunevienas

Sveika mokykla

EMP sugedo 210x105

 

 Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Veisiejų parapijos mokykla paminėta 1777 metais. Tuo metu joje mokėsi 8 mokiniai. Vokiečių okupacijos metais (1915 m. ar 1916 m.) Veisiejuose buvo leista atidaryti lietuvišką pradinę mokyklą. 1920-1930 m. veikė progimnazija, vėliau reorganizuota į pradinę mokyklą. Didžiuojamės, kad vienas iš progimnazijos mokytojų buvo žymus kompozitorius Juozas Neimontas, mokykloje dar  keletą metų dirbęs ir po karo.  

Dabartinės Veisiejų vidurinės mokyklos istoriją galime pradėti skaičiuoti nuo 1944 m. spalio 9-os dienos, kai mokyklos direktorius į klases pakvietė 188 mokinius. Mokykla dar ilgai glaudėsi buvusių dvaro rūmų dešiniajame fligelyje, kadangi centrinis pastatas ir kairysis fligelis prieš II-ąjį pasaulinį karą buvo nugriauti. Klasės buvo įrengtos ir kultūros namų antrajame aukšte - buvusioje žydų sinagogoje. Mokiniai mokėsi ir dviejuose miestelio centre buvusiuose pastatuose, kuriuose šiandien įsikūrusi miesto biblioteka ir Veisiejų krašto muziejus. Tik 1959 metais, kai mokyklai vadovavo direktorius Albertas Stabingis, vaizdingoje Ančios ežero pakrantėje buvo pastatytas triaukštis tipinis mokyklos pastatas. Augant besimokančiųjų skaičiui pastatas jau nebegalėjo jų visų sutalpinti,  todėl buvo mokoma(si) dviem pamainomis. Pamokos vyko ir miesto centre esančiuose pastatuose, kultūros namuose. 1978 m. rugsėjo 1-ąją mokyklos direktorius iš statybininkų perėmė simbolinį trijų aukštų mokyklos priestato ir sporto salės, Veisiejų statybinės organizacijos statybininkų pastatytos per rekordiškai trumpą 10-ies mėnesių laikotarpį, raktą. Tai buvo labai didelis įvykis Veisiejuose.  Darbo sąlygos mokykloje dar labiau pagerėjo, kai 1991 metų rugsėjo 1-ąją pradinių klasių mokiniai pradėjo mokytis naujame dviaukščiame pastate, kuriame buvo numatytas įkurti vaikų darželis, tačiau atiteko mūsų mažiesiems mokinukams.  

Išgyvenus nemažai pokyčių, reorganizacijų 2010 m. buvo akredituota vidurinio ugdymo programa ir vidurinė mokykla tapo gimnazija.  

2015 m. gimnazijai suteiktas poeto, dramaturgo, kritiko, vertėjo, eseisto, svarbiausių premijų laureato Sigito Gedos vardas.  Tais pačiais metais reorganizavus Veisiejų lopšelį – darželį ,,Ąžuoliukas“ prijungimo būdu gimnazijoje buvo įkurtas Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos Ikimokyklinio ugdymo skyrius.  

2020 m. reorganizavus Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklą, gimnazijoje atsirado dar vienas skyrius – Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės pagrindinio ugdymo skyrius.  Jame ugdymas vyko iki 2021-2022 m.m pabaigos.

Nuo 1949 metų gimnaziją baigė apie 2287 mokiniai, dirbo apie 314 mokytojų. Jai vadovavo 16 vadovų. Į mokyklą dirbti mokytojais sugrįžo 51 buvęs mokinys. Šiandien iš 37 pedagoginių darbuotojų - 20 buvusių mokinių. 

O kas šiandien mums yra Veisiejų Sigito Gedos gimnazija? Ji maža švietimo sistemos dalis - auganti, modernėjanti, ugdanti socialiai aktyvius bei kūrybingus jaunus žmones, patraukli savo turiniu bei išore ugdymo įstaiga, turinti savas tradicijas, vertybes.

Čia mūsų šventovė. Čia jauku ir saugu. Kartu kuriame, keliaujame, švenčiame, džiaugiamės ir liūdime. Tik būdami drauge mes aiškiai žinome savo siekius ir būdus jiems įgyvendinti. Mes, sukaupę didelius patirties turtus, žinias, ir toliau jas didiname ir dalijamės vieni su kitais.

Mes esame stiprūs savo praeitimi, savo tradicijomis.  Šimtadienis, Paskutinis skambutis, Rugsėjo 1–osios šventė, Mokytojo dienos minėjimas - tai gražiausios mokyklos tradicinės šventės. Mes jas tęsiame, bet esame atviri ir naujovėms: minime valstybines šventes, Šokio dieną, rengiame etnografinio ansamblio vakarones, sporto dienas, judrumo savaites, akcijas, iniciatyvas, dalyvaujame įvairiuose pilietiniuose projektuose. Kasmet vyksta Sigito Gedos gimimo metinių minėjimas, švenčiame gimnazijos vardadienį, organizuojame Kaziuko mugę, Sigito Gedos nominacijos ,,Jazmino žiedas” šventę, skirtą pagerbti geriausius gimnazijos mokinius.  

Mes turime prioritetus ir viziją, tikslus – kurti savitą gimnazijos aplinką, kur kiekvienam būtų įdomu ir saugu. Siekiame būti  gimnazija, turinčia savo veidą ir stiprią bendruomenę. Kiekvienas joje dirbęs, mokęsis paliko ryškų pėdsaką mokyklos istorijoje.  

Mokinių skaičiaus mažėjimas neaplenkia ir mūsų gimnazijos. 700, 600, 500, 420, 380, 320, 283, 265... Tiek mokinių šiuo metu mokosi pagal bendrojo ugdymo programą. Bet mes nepasiduodame upės tėkmei, kuri mus nori nešti sava vaga, nes esame pajėgūs valdyti procesus. Šiandien dėkokime sau ir visiems už buvimą kartu, už susikalbėjimą ir supratimą, už žmogiškus santykius.

Gimnazija per savo gyvenimo laiką brendo, keitė pavadinimą, organizacinę struktūrą, teisinę formą, tačiau visada buvo ir liko mokslo ir kultūros židinys, savo tradicijomis artimas Veisiejų kraštui.

Tarp mokyklą baigusių daug šiandien garsių mokinių. Paminėti norisi bent keletą:  

JUOZAS AŠEMBERGAS /g. 1936-09-13 Vainežeryje (Kapčiamiesčio vls., Seinų aps.) – valstybės veikėjas. Baigė Vainežerio pradinę, 1954 m. – Veisiejų vidurinę mokyklas, 1960 m. – Lietuvos žemės ūkio akademijos Mechanizacijos fakultetą. Dirbo ūkinį darbą Širvintų, Molėtų ir Rokiškio rajonuose. Nuo 1981 m. dirbo vadovaujantį darbą, buvo vaisių ir daržovių ūkio ministro I pavaduotojas, Agropramoninio komiteto pirmininko pavaduotojas, respublikinio komiteto „Agrotiekimas“ pirmininkas, Materialinių išteklių ministro I pavaduotojas. 1993 – 1995 – Lietuvos ambasados Kazachstane patarėjas ekonomikai, laikinasis reikalų patikėtinis. 1995 – 1997 – Lietuvos Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Kazachstano Respublikoje.

FULGENTAS BIŽYS (1949-2020) g 1949-08-12 Veisiejuose/ - inžinierius konstruktorius, sportininkas, treneris. Lietuvos futbolo pirmenybių prizininkas. 1967 m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą, 1972 – Kauno politechnikos institutą. vienas geriausių Lietuvos futbolininkų, keletą metų buvo rezultatyviausias Lietuvos čempionatų žaidėjas. Futbolą pradėjo žaisti Veisiejuose, vėliau rungtyniavo Kauno „Politechnikoje“, Panevėžio „Ekrane“, Utenos „Utenyje“. tarptautinėse varžybose atstovavo Lietuvos reprezentacinei komandai – Vilniaus „Žalgiriui“. 1972-1975 m. buvo žaidžiančiu Panevėžio „Ekrano“ treneriu, po to iki 1988 žaidė ir treniravo Utenos „Utenį“. Šią komandą išvedė iki Lietuvos aukščiausios lygos.

GINTARAS BLEIZGYS/g. 1975-04-04 Druskininkuose/ - poetas, literatūros kritikas. 1993 m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą, 1998 m. – Vilniaus universiteto Filologijos fakultetą. Pirmuosiuos eilėraščius išspausdino Lazdijų r. laikraštyje „Dzūkų žinios“ 1991 m. Bendradarbiauja VU laikraštyje, „Metuose“, „Literatūroje ir mene“, „Lietuvos aide“, „Naujojoj Romuvoj“, vienas iš Poetinio Druskininkų Rudens organizatorių. Eilėraščių yra išspausdinta Lazdijų r. literatų kūrybos antologijoje „Esame dzūkai“ (1997), leidžia atskirus poezijos rinkinius. Už eilėraščius 1997 m. pelnė literatūrinę Levo Jacinevičiaus (Kanada) premiją. 2013 m. už eilėraščių knygą „Sodas“ įteikta Jurgos Ivanauskaitės premija „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybišką raišką“.

 PETRAS DIMŠA /1938-2020 Kilęs iš Šadžiūnų k (Veisiejų vls., Seinų aps.)/ - televizijos režisierius, aktorius, poetas. 1958 m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą, 1977 – Leningrado (dab. Sankt Peterburgo) valstybinį teatro, muzikos ir kinematografijos institutą, kur įgijo televizijos ir kino režisieriaus specialybę. 1965 m. kartu su poetui M.Vainilaičiu įkūrė Berniuko Žirniuko teatrą. Nuo 1971 m. dirbo Lietuvos televizijoje. Daugelio televizijos filmų režisierius ir aktorius. Vaidino populiariuose televizijos serialuose „Giminės“ , „Dapkai ir Butkai“. Išleido eilėraščių rinkinį „Žvakės šviesoje“ (1997m.).

PETRAS DUMBLIAUSKAS /(1929-2017) Gimė 1929 -12 - 02 Barteliuose (Veisiejų vls., Seinų aps.)/ - kunigas, dekanas. 1940 m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą. 1959 m., baigęs Kauno kunigų seminariją, įšventintas į kunigus. Vikaru ir klebonu dirbo įvairiose Lietuvos vietose, pirmoji parapija – Leipalingis (1959-1961). 1974 metais kartu su kunigais S.Tamkevičium, J.Zdebskiu,  L.Kunevičiumi ir P.Adomaičiu pasirašė kreipimąsi į TSRS Žmogaus teisių gynimo komitetą, reikalaudami išlaisvinti už katalikų bažnyčios leidinio ,,Kronika" areštuotus okupuotos Lietuvos piliečius. Rusų akademikas A.Sacharovas tai paskelbė pasaulio visuomenei, prašydamas ginti nekaltai įkalintus žmones.

1978 – 1979 m., dirbdamas Tabariškėse (Kauno r.), su parapijiečių pagalba atstatė bažnyčią ir pastatė kleboniją, šv. Kazimiero statulą. 1989 – 1995 m. Alytaus klebonas ir šio dekanato dekanas. Alytuje pradėjo statyti buitinės paskirties pastatą naujai parapijai – Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos. Nuo 1995 m. – rezidentas Palemono Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus Karalienės parapijoje. Yra vienuolis, priklauso Šv. Jono Bosko Saleziečių institutui.

ROMAS DUMBLIAUSKAS /g. 1955-06-04 Veisiejuose/ - sportininkas, rankininkas. Tarptautinės klasės sporto meistras. Ilgametis Kauno „Granito“ ir Lietuvos rankinio rinktinės žaidėjas. 1973 m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą, 1978 m. – Lietuvos žemės ūkio akademiją. Daugkartinis Lietuvos čempionas, Lietuvos radijo ir televizijos taurės laimėtojas, keturiskart SSRS čempionato prizininkas, dukart SSRS Tautų spartakiados prizininkas, Europos Taurės (1987 m.) laimėtojas. Nuo 1990 m. gyvena ir žaidžia Prancūzijoje.

SIGITAS GEDA 1943-2008 /Gimė 1943-02-04 Pateruose (Veisiejų vls., Lazdijų aps.) – poetas, dramaturgas, vertėjas. Lietuvos rašytojų sąjungos narys. 1961 m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą, 1966 – Vilniaus universiteto Istorijos ir filologijos fakultetą. Pirmieji eilėraščiai rajono spaudoje pasirodė 1956 m., pirmasis eilėraščių rinkinys „Pėdos“ – 1966. Dirbo savaitraštyje „Kalba Vilnius“, žurnale „Mūsų gamta“. Aktyviai dalyvavo Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio veikloje. 1989-1990 – Aukščiausiosios Tarybos deputatas. Nuo 1992 – laikraščio „Šiaurės Atėnai“ skyriaus vedėjas. Daugelio poezijos knygų autorius, parašė kino scenarijų, libretų, paskelbė kritikos straipsnių. Vertė lenkų, vokiečių, vengrų, latvių, estų, turkų ir kt. tautų poeziją. Jo kūriniai išversti į daugelį pasaulio kalbų. Yra dukart Nacionalinės premijos laureatas, daugelio konkursų ir premijų laimėtojas.

Profesorius, hab.dr. LIUDAS TRUSKA / Gimė 1937 m. balandžio 6 d. Lazdijų raj. Petroškų kaime. 1959 m. baigė Vilniaus universiteto Istorijos filologijos fakultetą. 1959-1966 m. Lietuvos MA Istorijos jaunesnysis mokslinis bendrabarbis. 1967-1988 08 Vilniaus universiteto ekonominės istorijos ir geografijos katedros docentas. 1988-1996 m. Vilniaus pedagoginio universiteto, Lietuvos istorijos katedros docentas. 1997 - 2002 m. - Vytauto Didžiojo universiteto istorijos katedros, nuo 2003 m. - VPU Lietuvos istorijos katedros profesorius. 1994-2001 m. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro vyr. specialistas.
Profesorius yra Tarptautinės komisijos sovietų ir nacių nusikaltimams įvertinti narys; Holokausto ir žydų kultūros Lietuvoje studijų centro "Atminties namai" tarybos narys.

Profesorius dr. VYTAUTAS MIZARAS  /g.1974 - 08 - 20 Babruose. Baigęs Babrų pradžios mokyklą toliau mokėsi Veisiejų vidurinėje mokykloje, kurią baigė 1992 m. aukso medaliu. Vytauto vaikystė nebuvo lengva. Jam gimus, staiga mirė mama.

Baigęs mokyklą įstojo į VU studijuoti teisę ir įgijo teisininko išsilavinimą. 1997 - 1999 m. Vokietijoje, Frankfurte prie Maino,  J.W.Goethe universiteto teisės fakultete įgijo teisės magistro laipsnį. 2002 m. jam suteiktas socialinių  mokslų daktaro laipsnis.

Šiuo metu dirba VU Civilinės teisės ir civilinio proceso katedros vedėju.1999-2001m. dirbo ministro patarėju teisės klausimais. Kandidatų į teisėjus egzaminų komisijos narys nuo 2002m. Advokatas. Konsultantas. Civilinio kodekso projekto rengimo darbo grupės narys Teisingumo ministerijoje 1999-2000m.

Profesorius dr. TOMAS BLAŽAUSKAS / g. 1975 – 11 – 06 Veisiejuose, gydytojų šeimoje. 1993 m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą.

Kauno technologijos universitete apgynė disertaciją ,,Vienmačio supjaustymo uždavinių euristiniai algoritmai ir jų taikymas gamybinėse sistemose (vadovas prof. R. Šeinauskas).  Dirba KTU Informatikos fakultete Programų inžinerijos katedroje.

Paruošęs eilę straipsnių, skaitęs  pranešimus mokslinėse konferencijose:

Blažauskas Tomas; Keršienė Vitalija. Papildomų edukacinių priemonių poreikis virtualiose mokymosi aplinkose

Blažauskas, Tomas; Karčiauskas, Eimutis. Brandaus programų kūrimo proceso programinės įrangos apžvalga // Informacinės technologijos 2004: konferencijos pranešimų medžiaga, Kaunas 2004 m. sausio 28, 29 d. / Kauno technologijos universitetas. Kaunas: Technologija, 2004. ISBN 9955-09-588-1. p. 314–316.

Blažauskas Tomas; Keršienė Vitalija; Sekliuckis Vitolis. Integruota nuotolinio mokymosi kursų teikimo aplinka // Informacijos mokslai: mokslo darbai / Vilniaus universitetas. ISSN 1392-0561. 2004, T. 30, p. 74–82.
Yra dvejų knygų bendraautoris.

Profesorius dr. ROLANDAS BLEIZGYS / Aleksandro Stulginskio universiteto Inžinerijos fakulteto Šilumos ir biotechnologijų inžinerijos katedros vedėjas. Mokslininkas, inžinierius. Daugelio mokslinių straipsnių,  pranešimų apie bioenergetiką, žemės ūkį autorius. Gimė ir užaugo Šadžiūnų km., 1985 m. sidabdro medaliu  baigė Veisiejų vidurinę mokyklą. Šiuo metu VDU žemės ūkio akademijos Mechanikos, energetikos ir biotechnologijų inžinerijos katedros vedėjas.

Dr. ELENA BALIUTYTĖ-RYLIŠKIENĖ / Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja. Daugelio knygų, straipsnių literatūrine tematika autorė. Moksliniai interesai: literatūros analizės kritiniai metodai, lietuvių poezija, eseistika.

Dr. VITAS GRIMAILA /KTU Telekomunikacijų katedros dėstytojas. 2004 m. apgynė disertaciją: ,,Telekomunikacijų prieigos tinklo daugiaparametrinis įvertinimas". Eilės mokslinių straipsnių apie telekomunikacijas autorius. Daug nuveikęs mobiliosios telefonijos plėtros Lietuvoje  klausimais. Jam vadovaujant suprojektuoti ir pastatyti mobiliojo telefono bokštai stovi daugelyje Lietuvos vietų. . Baigęs Kučiūnų aštuonmetę mokyklą 1989-1992 m. mokėsi ir baigė Veisiejų vidurinę mokyklą.

IRMA JANAUSKAITĖ /LTV „Panoramos“ verslo žinių rubrikos vedėja, žinoma žurnalistė.1993 m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą.

ČESLOVAS BURBA /Lietuvos nacionalinio radijo laidos ,,Lietuvos diena" vedėjas, žurnalistas. Gimė ir užaugo Aukštadvario kaime (dabar Dainaviškių k.).

KĘSTUTIS STABINGIS /žinomas verslininkas. EUGESTA generalinis direktorius. Kultūros renginių rėmėjas. Jo dėka mūsų gimnazija aprūpinta naujausiais ekonomikos vadovėliais. 1979 m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą.

ROMAS BUBNELIS /verslininkas-dainininkas. Gimė 1955-05-01 Veisiejuose, kur 1973 m. baigė vidurinę mokyklą. Įkūrėjas ir savininkas televizijos „Litpoliinter TV“ (dabartinė LNK), pagrindinis steigėjas ir savininkas banko "ANCOROBANK"(dabartinis „Medicinos bankas“). Šiuo metu dirba „Lietuvos naujienų agentūra ELTA“ gen. direktoriumi.

Mokykliniais metais dainavo mokytojo B. Vyšniausko vadovaujamame estradiniame ansamblyje, gynė mokyklos ir Lazdijų rajono rankinio rinktinių vartus. Įstojęs į LŽŪA, taip pat žaidė rankinį, tačiau dainuoti norėjo labiau. Tas lėmė jo pasirinktą profesionalaus dainininko kelią. Per savo dainininko karjerą dainavo dabartinėje „Rondo“ grupėje, Kęstučio Lušo, „Versmės“ ansambliuose. Didžiausi pasiekimai: 1982 ir 1984 m. konkursų „Vilniaus bokštai“ laureatas, tarptautinių konkursų Siguldoje (Latvija) ir Piarnu (Estija) laureatas, 2008 m. kartu su Aiste Pilvelyte laimėjo populiarų televizijos projektą „Žvaigždžių duetai“, 2012 m. Palangoje buvo tituluotas XII tarptautinio šlagerių festivalio karaliumi.

Mjr. EGIDIJUS BALČIUS / Lietuvos taikdarių būrio vadas Kosove 2001-2002 m. 1995 m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą.

RŪTENIS TURČINAS/ Žinomas IT specialistas, programuotojas, sistemų architektas. Studijų metais atstovavo Lietuvą tarpatautinėse  studentų informatikos olimpiadose. Dirba įmonėje „Devbridge“ , Kaune. 2007 m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą. Puikūs R.Turčino pasiekimai ir laimėjimai mokykliniais metais informatikos olimpiadose, konkursuose tiek rajone, tiek respublikoje.

 MARIUS SKARUPSKAS/ Buvęs ūkio viceministras. Dirbo finansų, analitikos ir viešojo administravimo srityse. Skaitė paskaitas Vilniaus universitete  pokyčių vadybos tema. 2000m. baigė Veisiejų vidurinę mokyklą.

,,Erasmus+"

ErasmusES

Vizija, misija, filosofija...

veisieju s gedos g

kokybes kr

facebook

Modernių ir saugių erdvių
sukūrimas bendrojo ugdymo
įstaigose Lazdijų Lrajono
savivaldybėje

gamtdidelisbeuzras

nsa

apruoinimas

socitrauktis

Pamokų laikas

I.     8.00-8.45
II.    8.50-9.35
III.   9.45 -10.30
IV.   10.50-11.35
V.    11.55-12.40
VI.   12.55-13.40
VII.  13.50-14.35
VIII. 14.40-15.25

Patyčių dėžutė

patyc dezut logo

lions quest

Rėmėjai

auginam ateiti

 Mokyklos 
bendruomenė dėkoja
visiems pervedusiems
1,2% sumokėtų savo 
pajamų mūsų mokyklai