Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra

Pilietinė iniciatyva „Vilties medis“

Valentinas Černeckas 7 a kl.

Lietuvių trėmimai į Sibirą paliko juodą dėmę mūsų tautos istorijoje. Šiam įvykiui paminėti Tarptautinė komisija Nacių ir Sovietinių okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti paskelbė pilietinę iniciatyvą "Vilties medis", skirtą paminėti Birželio 14-ają - Gedulo ir vilties dieną. Iniciatyvos simbolis – medis, simbolizuojantis tautos stiprybę, žmonių gebėjimą nepalūžti okupacijos sąlygomis.

Prie šios iniciatyvos prisidėjo ir Veisiejų gimnazijos moksleiviai.  Keletą savaičių mokiniai domėjosi tremtinių ir politinių kalinių istorijomis: kalbino artimuosius, ieškojo informacijos bibliotekoje bei Veisiejų krašto muziejuje. Šių metų birželio 5 dieną septintokai ir aštuntokai kartu su istorijos mokytojomis Nijole Goberyte ir Gitana Čiurlioniene gimnazijos kieme ant ąžuoliuko kabino mokinių pagamintus vokus su laiškais, kuriuose buvo užrašytos tremtinių istorijos, mintys apie tremtį ir išgyvenimą sunkiomis sąlygomis. Mokytoja N.Goberytė priminė pirmųjų trėmimų mastą  1941 m. birželį, kuomet per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių, iš jų - apie 11 000 vaikų. Mokiniai skaitė kai kurios laiškus ir tremtinių istorijas.

Pilietinė iniciatyva padėjo mokiniams prisiminti mūsų šalies istoriją ir pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones, paskatinto daugiau sužinoti apie trėmimus ir deportacijas iš artimiausios savo aplinkos: tėvų, senelių, prosenelių.