„Mes rūšiuojam. Vasara“ ambasadorių skaičius pasiekė 700rusevimas

Aktyvų periodą pradedančio projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ „diplomatinis korpusas“ šiemet susideda jau iš 700 ambasadorių. Tai yra beveik 5 kartus daugiau aktyvių žmonių ir bendruomenių, besirūpinančių švaria ir saugia aplinka, nei pernai.
Nuo projekto pradžios pernai gamtos ambasadoriais jau yra užsiregistravę 700 iniciatyvių žmonių iš visos Lietuvos. Registruoti projekto ambasadoriai organizuoja savo bendruomenėse elektronikos, buitinės technikos, baterijų atliekų surinkimą iš savo bendruomenės narių, taip pat su atliekas išvežančia ir perdirbančia bendrove „Atliekų tvarkymo centras“ susiderina tinkamą atliekų išvežimo laiką. Pagal atliekų kiekį jiems skiriami taškai, kurie pasibaigus projektui pavirs į projekto rėmėjų prizus. Vienas iš projekto rėmėjų „Elektromarkt“ vien papildomiems prizams skyrė 1000 eurų sumą. Patys geriausi ambasadoriai ir jų bendruomenės ne tik gaus prizus už surinktus taškus pagal atliekų kiekį, bet ir bus apdovanoti „Elektromarkt“ paskatinimo prizais.

Aktyvusis „Mes rūšiuojam. Vasara“ periodas truks visą vasarą - nuo birželio pradžios iki rugpjūčio pabaigos. Rudens pradžioje susumuojami rezultatai ir apdovanojami projekte dalyvavę gamtos mylėtojai. Tačiau ir kitais metų laikais „ambasados“ gali vystyti savo veiklą, kaupti ir priduoti elektronikos ir baterijų atliekas, skirtumas tik tas, kad apdovanojimai bus įteikiami po kito „Mes rūšiuojam. Vasara“ sezono.

Projektą „Mes rūšiuojam“ organizuojančios Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos (GIA) vadovas Alfredas Skinulis džiaugiasi, kad projektas padeda ne tik atsikratyti atliekų, saugoti gamtą nuo taršos, bet ir suvienyti bendruomenes bendrai veiklai.

„Bendra veikla, bendri tikslai mažina susvetimėjimą tarp žmonių, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti prie geresnio žmonių bendravimo, o kartu ir naudos kūrimo bendruomenėms. Smagu, kad kasmet aktyvių žmonių vis daugėja,“ - sako A.Skinulis.

Aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ nuolat ieško projekto ambasadorių - aktyvių, energingų žmonių, kurie vasarą suburtų vietos bendruomenes kilniam tikslui – saugoti aplinką nuo elektronikos ir baterijų atliekų. Ambasadoriai ne tik rūpinasi aplinkos apsauga, bet ir prisideda prie bendruomenės gerovės – už surinktas elektronikos, buitinės technikos ir senų baterijų atliekas bendruomenė gaus projekto partnerių įsteigtus prizus. Juos bus galima pasirinkti pagal surinktą atliekų kiekį. Vieno projekto taško vertė yra vienas euras. Už vieną toną buitinės technikos ir elektronikos atliekų, išskyrus televizorius ir dienos šviesos lempas, bendruomenės gaus 90 taškų, už toną nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų – 600 taškų už vieną toną. Iš viso šią vasarą ketinama išdalinti prizų už 32 tūkst. eurų. Projekto ambasadoriumi galima tapti užsiregistravus internete http://www.mesrusiuojam.lt/prisijunk-ir-tu/ arba telefonu  8 655 93124.

„Mes rūšiuojam“ projektų metu renkamos elektronikos, buitinės technikos, baterijų atliekos, taip pat automobilių servisuose renkami oro ir kuro filtrai, panaudotas tepalas, senos padangos ir kt. Visos atliekos turi būti sutvarkytos taip, kaip reikalauja Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų prižiūrimos aplinkos apsaugos normos, kad atliekos neužterštų aplinkos, būtų perdirbtos, o žaliavos panaudotos pakartotinai. Didžioji dalis atliekų gali būti perdirbta, taip sumažinant ribotų išteklių naudojimą, bei kai kurių gaminių savikainą.

Projektas „Mes rūšiuojam“ per keletą gyvavimo metų smarkiai išsiplėtė. Prasidėjęs švietimo, mokslo įstaigose, vėliau persikėlė į įmones ir organizacijas, taip pat automobilių servisus, kuriuose susidaro nemažai pavojingų ir kitokių atliekų. Projekto organizatoriai kartu su Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija rūpinasi tinkamu senų automobilių išardymu ir atliekų sutvarkymu, prie kitų prisijungė ir projektas „Mes rūšiuojam SKM“ – tai Sostinės krepšinio mokyklos ir projekto „Mes rūšiuojam“ organizatorių inicijuotas projektas. Daugiau informacijos galima rasti http://www.mesrusiuojam.lt/.