Nacionalinio mokinių konkurso laureatas

Technologijų mokytoja A.Černeckienė

Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos  7 klasės mokinys Lukas Gieda šiais  mokslo metais su rankdarbiu dalyvavo  nacionaliniame mokinių konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija". Septintokas  sukūrė šiaudinę floristinę aplikaciją tema ,,Žmogaus likimas”.

lukas g

Darbo motyvas pasirinktas pagal žinomos  partzanų dainos žodžius:

Kad ne auksinės vasaros,
Ne mėlynos vosilkos,
Nebūtume atėję čia,
Kur slenka dienos pilkos.

Kur tas dulkėtas traukinys
Taip toli nukeliavo?
Prisimenu mamytę aš,
Tas pievas, kur žaliavo.

Lukas  ant senos languotos lietuviškos drobės klijavo šiaudinį kryžių-kančios, netekties, bet kartu ir  vilties simbolį. Stilizuotas rugiagėles įkomponavo  kryžiaus papėdėje –laukianti tėviškė, prižiūrimi kryžiai, gyva atmintis. Geležinkelio bėgius, vedančius į Rusiją  išlipdė beržo žieve.
Mokinys visada tikėjo savo pergale, vis nekantriai laukė rezultato, nes konkurso organizatoriai skelbė, kad ,,Nugalėtojų laukia ekskursijos LR Seime, LR Prezidentūroje, muziejuose, po senas ir gražias Vilniaus vietas, koncertas, diplomai (mokiniams), padėkos raštai (mokytojams), organizatorių ir rėmėjų dovanos. Konkurso nugalėtojams teikiama pirmenybė dalyvauti LGGRTC organizuojamuose renginiuose, istorinėse pažintinėse vasaros stovyklose.”

( http://genocid.lt/centras/lt/720/c/).

Labai malonu, kad mokinio lūkesčiai neliko tušti. Visai neseniai mus pasiekė Luko III vietos laureato diplomas ir prizai. Dėkojame organizatoriams. Sveikinam nugalėtoją!

diplomas lk