Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos

Jaunųjų šaulių vadovė U. Babkauskienėsauliai dr

Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos jaunieji šauliai kartu su kitais Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės jaunaisiais šauliais gegužės 20 d. Druskininkuose dalyvavo Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginyje.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos tradicijos susijusios su tarpukariu gyvavusia Kariuomenės ir visuomenės susiartinimo diena. Pirmą kartą šią šventę nuspręsta surengti 1935 metais, trečiąjį mėnesio sekmadienį. Šventė buvo organizuojama iki 1938 metų, vėliau ją pakeitė ištisus metus visoje Lietuvoje vykstanti Ginklų fondo akcija – lėšų rinkimas kariuomenei paremti.

Ši diena dar tarpukario Lietuvoje buvo tradiciškai minima trečiąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną pagerbiami Lietuvos partizanai, kovęsi už Lietuvos nepriklausomybę. Lietuvos Prezidentas įteikia apdovanojimus nusipelniusiems piliečiams. Tarnaujančius kariuomenėse karius aplanko namiškiai. Organizuojami rengiami, kurių metu visuomenė supažindinama su karine technika, vaišinama kareiviška koše ir pan.