UGNĖ PETROVAITĖ – TARP KONSTITUCIJOS EGZAMINO NUGALĖTOJŲ!
SVEIKINAME!

mokytoja, būrelio "Multimedijų raštingumo ypatumai" vadovė Edita Vaitkevičiūtė

ugne konsti
Ugnė: „Konkursas vyko dviem etapais. Pirmajame turėjome atsakyti 30 testinių klausimų, o tam, kad patektume į kitą etapą, iš 30 teisingi turėjo būti 25. Antrame etape laukė 19 testinių (uždarų) klausimų ir vienas atviras klausimas, reikalaujantis platesnio paaiškinimo. Antro etapo darbas (iš 19 uždarų klausimų 17 yra teisingi) buvo siunčiamas konkurso komisijai Vilniuje.

Pirmiausia jaučiuosi įvertinta. Antra, džiaugiuosi, kad dalyvauja tiek žmonių ir galiu būti natūralios konkurencijos dalimi: kažkas turi pralaimėti, o kažkas - laimėti, juk klysti yra žmogiška. Galiausiai kai kuriems tai yra pamoka, jog kitą kartą reikėtų labiau susikoncentruoti. Man tai pamoka, jog vis dėlto esu pakankamai pajėgi būti tarp geriausių, tereikia įdėti darbo tiek, kiek proporcingai noriu gauti rezultato. Būdama tarp nugalėtojų esu dar labiau motyvuota ir tvirtai žinau, jog stengsiuosi daryti geriausia, ką galiu, kad tai nebūtų paskutinė pergalė, garsinanti mano, mokytojų ir mokyklos vardą. Nors ir laimėjimas sukėlė nuostabą, svarbesnis tapo žinojimas, jog pakankamai gerai išmanau pagrindinį valstybės, kurioje gyvenu, įstatymą ir gebu šią išmonę taikyti. Pirma mane užplūdusi emocija sužinojus apie iškovotą prizinę vietą savo amžiaus grupėje buvo dėkingumas. O dėkinga esu buvusiai ir esamai istorijos mokytojoms (Nijolei Goberytei ir Gitanai Čiurlionienei) už pagalbą ruošiantis, gebėjimą sudominti konkursu ir, svarbiausia, motyvaciją. Kad ir kiek besimokyčiau, be motyvacijos išlaikyti interesą tobulėti būtų sunku, tad prie pergalės didesniu procentu vis tiek prisidėjo mokytojos, man teliko gautą motyvaciją nukreipti tinkama linkme ir realizuoti žingeidumą.“
Geriausiai Konstitucijos egzamine pasirodžiusius šalies piliečius pasveikino Konstitucijos egzamino globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo ministrė Milda Vainiutė.
(Ugnę kalbino Edita Vaitkevičiūtė, lietuvių k. ir literatūros mokytoja, būrelio „Multimedijų raštingumo ypatumai“ vadovė)