Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra

“Tyrėjų naktis” gimnazijoje

Būrelio “Profesijų pasaulis” vadovė M. Kvedarienė tyrejd201809

Lietuvoje rugsėjo mėnesį tradicija tapusi „Tyrėjų naktis“ vyko ir mūsų gimnazijoje. Moksleiviai buvo kviečiami iš arti susipažinti su mūsų gyvenimą veikiančiu mokslu. Kai kuriems moksleiviams mokslininko specialybė gali tapti ir gyvenimo pasirinkimu. Šiais metais buvo siūloma tema: PAŽINK MOKSLININKĄ KASDIENYBĖJE! Kvietė susipažinti su mokslininkų darbais bei buitimi, o savo mokyklose ir patiems būti jaunaisiais tyrėjais.

Gimnazijoje vyko 7 renginiai. Mokytojos D. Kubilienė ir V. Aguonienė su mokiniais gimnazijos žaliosiose aplinkose ruošė lapų dėliones, iš natūralios žaliavos gamino kompasą, atliko chemijos eksperimentus. Mokytoja B. Barauskienė su 8 klasės mokiniais pasiskirstę į grupeles ieškojo simetrijos gimnazijos žalioje aplinkoje.  Mokytojos L. Čakienė ir I. Valentukevičienė su mokiniais atliko  “Artimoje aplinkoje augančių medžių, krūmų ir žolių tyrimą”. 3 klasės mokiniai su mokytoja V. Markevičiene ieškojo  naudingų augalų mūsų aplinkoje. Mokytoja E. Vaitkevičiūtė vedė diskusiją “Ar mokslas išgelbės pasaulį?” Būrelio “Profesijų pasaulis” nariai susipažino su meteorologo profesija.

„Tyrėjų naktis“ skatina mokslo ir mokslininko profesijos plėtrą Lietuvoje. Mokykloje organizuojami „Tyrėjų nakties“ renginiai – tai ne tik būdas paįvairinti pamokas, bet ir puiki neformalaus ugdymo bei profesinio orientavimo priemonė.