Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra

Netradicinė literatūros pamoka Lazdijų krašto muziejuje

IV a g kl. moksleivis Alnaras Čepononis muzej20181023

Spalio 23 d. IV a g klasės moksleiviai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rasa Dumbliauskaite lankėsi Lazdijų krašto muziejuje. Čia vyko netradicinė literatūros pamoka ,,Salomėjos Nėries gyvenimo ir kūrybos pėdsakai’’.

Atvykę į muziejų, aidint mokykliniam skambučiui, buvome pakviesti atsisėsti senuose gimnazijos suoluose ir ,,pajausti tarpukario mokyklos dvasią’’. Muziejininkė Birutė Talandienė papasakojo apie Seinų ,,Žiburio" gimnazijos įkūrimą Lazdijuose,  jos raidos istoriją, šiai gimnazijai vadovavusį iškilų žmogų -  kunigą,  poetą M. Gustaitį -  ir jo veiklą. Po to buvome pakviesti į antrą muziejaus aukštą, kuriame įrengta S. Nėries memorialinė ekspozicija.1928 m., baigusi Lietuvos unversitetą,  į Lazdijus mokytojauti buvo paskirta Salomėja Bačinskaitė-Bučienė (slapyvardis - Nėris). Žymioji lietuvių poetė ,,Žiburio’’ gimnazijoje iki 1931 m. mokė vokiečių kalbos. Kambaryje, kurį S.Nėris vadino ,,karstu", eksponuojami daiktai, susiję su jos gyvenimu Lazdijuose. Trumpam atsisėdome ant poetės lovos ar iš vytelių pintų krėslų, pavartėme nuotraukų albumą. Kitame antro aukšto kambaryje įrengta ekspozicija, skirta S.Nėries gyvenimui ir kūrybai iliustruoti: antrajam eilėraščių rinkiniui ,,Pėdos smėly" įprasminti -  smėlio tako kompozicija su įspraustomis pėdomis, asmeniniai poetės dokumentai (pavyzdžiui,  mokyklos baigimo atestatas), nuotraukos, eilėraščių faksimilės ir kiti dokumentai.  Ant šio kambario sienų kabo dailininko Alfonso Šuliausko tapyti paveikslai, perteikiantys poetės kūrybą. Šiek tiek padiskutavę apie S. Nėries gyvenimo vingius, ėjome spręsti mums paruošto žinių patikrinimo testo. Pamoką užbaigėme dainuodami poetės eilėraštį, virtusį daina,  - ,,Grįšiu". Atsisveikinome ir, pasak minėto eilėraščio, grįžome traukdami dainas į savo gimnaziją.