„Vasaris – sveikos gyvensenos mėnuo“

Biologijos mokytoja A. Danilavičienė

svgyvensena

Vasario 9 d. Kapčiamiesčio E. Pliaterytės pagrindinio ugdymo skyriuje vyko biologijos ir sveikos gyvensenos pamokos, skirtos ,,Vasariui – sveikos gyvensenos mėnesiui“. 8 klasėje vyko pamoka tema ,,Ką slepia tabako dūmai“. Mokytoja su mokiniais kalbėjo apie tai, kas yra narkotinės medžiagos, kokią žalą jos daro organizmui, ypač jaunam, kaip vystosi priklausomybės. Plačiau buvo aptarta rūkymo žala. Mokiniai, remdamiesi pamokoje išgirsta informacija, stendiniais pranešimais, papildomais informacijos šaltiniais, atsakinėjo į klausimus, susijusius su tabako vartojimu.

9 klasėje vyko pamoka ,,Rūkymas ar sveikata? Jūsų teisė rinktis.“ Pamokos pradžioje mokytoja paskelbė temą, tikslą ir supažindino mokinius su informacija iš teisinių dokumentų (Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos, Vaiko teisių konvencijos, Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo, Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso), apie tai, kas liečia paauglius, ryšium su narkotinių medžiagų vartojimu ir platinimu.

Tada pasisakė mokiniai. Jie pamokai buvo pasiruošę iš anksto; pasiskirstę vaidmenimis. Pasisakė: ,,ŽMOGUS, DĖL RŪKYMO SUSIRGĘS PLAUČIŲ VĖŽIU“, SPORTININKAS, PRARADĘS KARJERĄ DĖL RŪKYMO“, ,,NEPATENKINTA MAMA“, ,,GYDYTOJAS ONKOLOGAS“, FIRMOS ,,CIGARAS“ ATSTOVAS“. Mokiniai gavo namų darbą: argumentuotai paaiškinti savo pasirinktą teisę: rūkyti ar gyventi sveikai.

Po pasisakymų mokiniai atsakinėjo į testo klausimus, kur parodė savo žinias iš sveikos gyvensenos. Ne visi klausimai pasirodė lengvi, todėl mokiniai galėjo naudotis pagalba: papildomais informacijos šaltiniais, klausti mokytojos.

Abiejų klasių mokinių darbų rezultatai bus aptarti ir įvertinti po atostogų.