Sportinė veikla „Draugystės kamuolys“

Vilma Blažaitienė, projekto koordinatorė      tit dr vilm

Lapkričio 11 d. Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus sporto salėje vyko Olimpinio projekto „Bėkim, žaiskim ir draugaukim - olimpiečiais visi tapkim!“ sportinė veikla „Draugystės kamuolys“. Sportiniame renginyje dalyvavo priešmokyklinės grupės bei visų ikimokyklinių grupių vaikai, pedagogai bei jų padėjėjai, tėvai, 8 kl. gimnazijos mokinės ir svečiai – Lazdijų mokyklos–darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinės grupės vaikai bei pedagogai. Susirinkusiuosius pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rosvita Rupšienė. Renginį vedė pedagogė Vilma ir „Grybukų“ grupės ugdytinė Skaiva.

Vilma Blažaitienė, projekto koordinatorė įstaigoje, kalbėjo apie  olimpinį judėjimą, sportą, linksmus ir sveikus vaikus. Ji kvietė prisiminti olimpinio projekto metu vykusias veiklas ir įgytas žinias. Vaikai dalyvavo viktorinoje „Olimpiukų žinios“. Teisingai atsakiusiems vaikams Skaiva įteikė specialius prizus – projekto „Olimpinė karta“ ženkliukus ir vaikų pagamintus atvirukus „Už puikias žinias apie sportą“.

Po viktorinos gimnazijos 8 kl. mokinės savanorės, daugelio respublikinių sportinių varžybų nugalėtojos Ema Bakanovaitė, Aistė Viselgaitė ir Henrieta Varnelytė prieš draugiškas rungtynes visus kvietė pasimankštinti. Mokinės vedė nuotaikingą mankštą „Judink koją, judink ranką, nepamiški ir galvos!“

Linksmai pasimankštinę mažieji sportininkai buvo pasiruošę žaisti draugiškas „Futboliuko“ varžybas. Lazdijų mokyklai-darželiui atstovavo priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukų“ komanda, o Veisiejams - priešmokyklinės grupės „Gėlyčių“ komanda. Vyko įtemptos, kelių kėlinių rungtynės, abiems komandoms pavyko įmušti daug įvarčių, sirgaliai „sirgo“ už abi komandas. Suskaičiavus visų kėlinių įvarčius paaiškėjo, kad laimėjo draugystė, nes abi komandos įmušė vienodą įvarčių skaičių. Sportininkai džiaugėsi apdovanojimais – nugalėtojų taurėmis komandoms ir dalyvių diplomais, prizais.

Sportiniais įspūdžiais vaikai dalinosi piešdami. Jie kartu su pedagogais sudarė 4 mišrias komandas ir piešė pasirinktas sporto šakas Buvo surengta grupinių piešinių paroda salėje „Mes – šauni komanda!”. Piešiniai vėliau  bus eksponuojami Lazdijų viešosios bibliotekos Veisiejų miesto skyriuje, Lazdijų mokykloje – darželyje „Vyturėlis“.

Auga mažieji olimpiečiai – aktyvūs ir judrūs, besimokantys garbingo elgesio taisyklių, beišdžiaugiantys įdėtomis pastangomis ir pasiektais rezultatais, mokantys žaisti ir sportuoti komandoje!