Paminint Tautinio kostiumo metus

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Aušra Kochanskienė ir Rasa Šarkauskaitė
 taut kost

2017-ieji yra paskelbti Tautinio kostiumo metais. Tautinis kostiumas – tai išeiginiai drabužiai, tokie, kokiais vilkėjo švenčių proga mūsų protėviai.

Paminint Tautinio kostiumo metus, 2017 m. rugsėjo 7 d. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje priešmokyklinės grupės vaikams buvo pristatyti tautiniai kostiumai. Kartu su ugdytiniais išsiaiškinome, iš kelių dalių sudarytas moteriškas, vyriškas ir vaikiškas kostiumai. Lyginome skirtinguose regionuose gyvenusių lietuvių tautinius kostiumus, nagrinėjome jų panašumus ir skirtumus. Vaikai galėjo paliesti, pasimatuoti tautinį kostiumą. Priešmokyklinukai buvo sužavėti kostiumų spalvingumo bei įvairovės.

Tęsdami pažintį su etnografinių regionų išskirtinumu, ugdytiniai apsilankė Veisiejų krašto muziejaus surengtame  edukaciniame renginyje.  Programos pradžioje vaikai apžiūrėjo veikiančią parodą ,,Dzūkų krašto tautinis kostiumas“, kurioje eksponuojami šio krašto žmonių senoviniai išeiginiai rūbai. Edukatorė parodė pažintinį filmą apie  dzūkų kostiumų  istoriją bei įvardijo esminius jų skirtumus nuo kitų Lietuvos regionų.

Vėliau, gavę iš muziejaus darbuotojų  tautinio kostiumo maketą, vaikai spalvino jį įvairiomis spalvomis. Apžiūrėję fotografijų parodą,  pozavo ir fotografavosi „apsirengę“ tautiniu kostiumu.

Vaikams ši išvyka suteikė daug teigiamų emocijų bei žinių apie dzūkų regiono tautinį kostiumą. Dėkojame Veisiejų krašto muziejaus darbuotojoms už puikų edukacinį renginį!