Netradicinė pamoka ,, Medžio gyvenimas‘‘

mokytoja  Danutė Kubilienėmokgamt

Spalio mėn. mūsų gimnazijoje vyksta įvairūs netradiciniai renginiai. Vesti pamokų atvyksta įvairių profesijų žmonės. Netradicinę pamoką ,, Medžio gyvenimas‘‘ 6a kl. mokiniams vedė Veisiejų miškų urėdijos medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio viršininkas Algirdas Dimša. Mokiniai susipažino su miško želdinimo ir priežiūros darbais, sužinojo, kaip medis išdygsta, auga, subręsta, kokiu būdu nustatomas amžius, matuojamas skersmuo.

Labai įdomu buvo laikyti savo rankose prietaisą – Preslerio grąžtą, kuriuo nustatomas medžio amžius. O jis nustatomas dviem būdais: galima skaičiuoti medžių rieves kelme arba gręžti medžius 1,3 m aukštyje. Medis išgręžiamas ir gaunami ploni, maždaug 0,5 cm storio,, pagaliukai.‘‘ Juose matomos metinės rievės. Mokiniai  su dideliu susidomėjimu atliko praktinę užduotį –  išdalintuose ,,pagaliukuose‘‘ suskaičiavo rieves ir nustatė medžio amžių. Buvo įdomu sužinoti, kad medžių skersmenį miškininkai matuoja žerglėmis 1,3 m aukštyje.

Miškininko profesija įdomi ir reikalinga. Ją rinktis gali tie, kurie myli gamtą ir miškus, prižiūri ir saugo juos ateinančioms kartoms.

Pamoka buvo įdomi, mokiniai džiaugėsi įgytomis žiniomis ir naujomis patirtimis, kvietė dar kartą atvykti.