Iš Lazdijų - į Trakus

Rusų kalbos mokytojas metodininkas B. Vyšniauskas

Prieš keletą dienų Lazdijų M. Gustaičio gimnazijoje įvyko rajoninė rusų kalbos olimpiada. Buvo varžomasi dviejose grupėse: 9-10 kl. ir 10-11 kl. Jaunesniųjų grupės dalyviai varžėsi "neoficialiai" - tai rajoninis renginys, kurio nugalėtojai į respublikinę olimpiadą nepretenduoja. Šioje grupėje varžėsi 13 mokinių. Nugalėjo A. Kirsnos,  Kapčiamiesčio E. Pliaterytės ir Lazdijų M. Gustaičio mokyklų moksleiviai. Netoli nuo prizininkų liko mūsų gimnazistai: A. Grubytė (5 vieta), K. Sadauskaitė ir K. Matviejevas. Šiuos mokinius ruošė rusistai B. Vyšniauskas ir A. Černeckienė.

10-11 kl. grupėje užduotys buvo parengtos centralizuotai: vienu metu jas atliko visos Lietuvos moksleiviai. Olimpiados tema "Lietuva - Rusija. Istorijos ir kultūros sankryžose". Testo užduotys buvo tikrai sudėtingos: kad jas atliktum, reikėjo detaliai žinoti A. Fomino knygą "Deganti žvakė" ir L. Tolstojaus romano "Karas ir taika" ištraukas, daug istorinių faktų, kitų literatūros ir dailės kūrinių, išmanyti gramatiką, parašyti 160-190 žodžių laišką.

Ne visų mokyklų mokiniai ryžosi šiam žingsniui. Nedalyvaujant kitų vidurinių mokyklų moksleiviams, varžėsi tik Lazdijų M. Gustaičio ir Veisiejų gimnazijų vienuoliktokės. Daugiau negu dvigubai pagal surinktus taškus aplenkusi savo varžovę, nugalėjo Veisiejų gimnazijos IIIag moksleivė Marija Margelytė (ruošė mokytojas B. Vyšniauskas). Ji ir atstovaus mūsų rajoną respublikinėje olimpiadoje, kuri vyks balandžio 11-13 d. d. Trakuose.

Įdomu pastebėti, kad per pastaruosius 9 metus respublikinėse rusų k. olimpiadose net 4 kartus rajono garbę gynė mūsų mokyklos moksleivės.