Sigito Gedos biografijos faktai matematikos pamokose

Matematikos mokytoja Birutė Barauskienė

gedamatk

Vasario 11d. vyko matematikos pamokos, skirtos poeto Sigito Gedos gimimo metinėms paminėti: 5 klasėje ,,Skaičiais apie Sigitą Gedą“, 7b klasėje ,,Sigito Gedos gyvenimo akimirkos lygtyse“ ir 8 klasėje ,,Sigito Gedos biografijos faktai sudėtingesnėse nelygybėse“, kurias vedė matematikos mokytoja Birutė Barauskienė. Užduotys užrašytos taip, kad mokiniai jas atlikę susipažintų su poeto biografijos faktais. Penktokėliai, apskaičiuodami skaitinių reiškinių reikšmes, sužinojo kokį atstumą tekdavo įveikti poetui Sigitui  Gedai, kol pasiekdavo Veisiejus, kada buvo išleisti eilėraščių rinkiniai ,,Mėlynas autobusiukas“ ir ,,Baltoji varnelė“, kelintą gimtadienį jis būtų šventęs šiais metais.

Septintokai, spręsdami lygtis, o aštuntokai – nelygybes, sužinojo, kad poetui buvo 16 metų, kai spaudoje pasirodė pirmieji jo eilėraščiai ir kad tuo metu jis mokėsi Veisiejų vidurinėje mokykloje, jog išleido 10 lyrikos knygų ir gavo 10 žymių apdovanojimų. Mokiniams pati įdomiausia užduotis buvo, kai pagal užrašytą matematinį žodį, reikėjo su kiekviena jo raide pasakykite žodį arba teiginį susijusį su Sigitu Geda. Ir pamoka pasibaigdavo klausimu: kada gimnazijai suteiktas Sigito Gedos vardas?

Šias pamokas stebėjo lietuvių kalbos mokytojos Rasa Dumbliauskaitė ir Edita Vaitkevičiūtė, kūno kultūros mokytoja Rasa Pečiukonienė ir anglų kalbos mokytoja Aušra Kudrevičienė. Mokytojoms patiko taip sugalvotos užduotys, kuriose matematika susieta su poeto biografija.