RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ

Mokytoja Edita Vaitkevičiūtė

tit 2015 rug 1

2015 – ųjų metų Rugsėjo 1-oji gimnazijai ypatinga. Ne dėl to, kad buvo saulėtas dangus, ne dėl to, kad tai naujų mokslo metų pradžia... Dėl to, kad nuo šios dienos Veisiejų gimnazija turi naują vardą - Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija. Visi galime tuo didžiuotis, nes gimnazija gavo didžio, talentingo  Lietuvos poeto, vertėjo, dramaturgo, mūsų kraštiečio Sigito Gedos vardą.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis, kurias aukojo klebonas Žydrūnas Burnys. Vėliau šventė persikėlė į Veisiejų miesto parką. „Gelsvus lapus rudens vėjas neša./ Laukus gaivina rudenio tyla./ Ir vėl tave, atėjusį į klasę,/ kasryt pasveikins tavo mokykla“, - šiais žodžiais visus susirinkusius į šventę pasveikino mažiausieji - Lazdijų rajono Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinės grupės auklėtiniai - Benas, Urtė, Andra, Simona ir Gabrielė. Iškilmingai sugiedotas Lietuvos valstybės himnas. Nuskambėjo daug gražių žodžių, sveikinimų, linkėjimų iš gimnazijos direktorės, svečių lūpų, Sigito Gedos eilėraštį skaitė Lietuvos mokinių parlamento narė Kornelija Žilionytė, puikų kūrinį dovanojo mokytojos Irenos Gudebskienės vadovaujami akordeonistai. Sveikinimus siuntė ir pirmokai, ir abiturientai. Vienas iš svarbiausių šventės akcentų – Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos vėliavos įteikimas, šventinimas ir iškėlimas. Savo dalyvavimu Rugsėjo 1-osios šventėje mus pagerbė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Veisiejų seniūnas Zenonas Sabaliauskas, Lazdijų rajono tarybos narė Janina Ražukienė, klebonas Žydrūnas Burnys.  „Kantrybės, savitarpio supratimo, atradimo džiaugsmo ir rezultatyvaus darbo, kuo didesnio žinių alkio, noro sužinoti, išbandyti, patirti, drąsiai žengti mokslo ir žinių keliu“,- linkėjo renginio vedėjos Eglė ir Geitvilė.

• tit_2015_09_01