“Mobilioji bioklasė”

• Mobilioji bioklase 1
  • Mobilioji bioklase 2
  • Mobilioji bioklase 3
Gruodžio 10 dieną mūsų gimnaziją aplankė „Mobilioji bioklasė“ – tai pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindina Lietuvos moksleivius su naujausiais gyvybės mokslų laimėjimais.  Šį projektą įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific Baltics“.

24 gimnazijos mokiniai (I – IV gimnazijos klasių) dalyvavo edukacinėje programoje ir vienai dienai tapo jaunaisiais tyrėjais. Programoje dalyvaujantys moksleiviai  išklausė trumpą paskaitą apie DNR, jos struktūrą ir funkcijas, susipažino su darbo laboratorijose specifika, išmoko naudotis automatinėmis pipetėmis, iš tirpalo išsodino DNR „siūlus” ir atliko mokslinį eksperimentą. Kurio metu mokiniai susipažino su šiuolaikiniais molekulinės biologijos tyrimų metodais:  PGR ( polimerazės grandininės reakcijos)  metodu, DNR elektroforezės metodu.

„Mobiliosios bioklasės“  metu moksleiviai buvo supažindinti su  šiuolaikinės molekulinės biologijos metodais,  kurie yra naudojami: vaistų kūrime, ligų (pvz., vėžio ar genetinių ligų) diagnostikoje, parazitų (pvz., virusų ar bakterijų) nustatyme, tėvystės/tapatybės nustatyme, nusikaltėlių paieškose.

Atliekant mokslinį eksperimentą –  kiekvienas mokinys tirdamas vis kitos erkės DNR nustatė ar erkė yra bakterijos Borrelia (sukelia Laimo ligą) ar Flavivirus giminės viruso (sukeliančio erkinį encefalitą) nešiotoja.

Visiems tyrime dalyvavusiems mokiniams buvo įteikti pažymėjimai. Tačiau daug daugiau mokiniai išsinešė minčių, žinių ir supratimo apie mus supantį pasaulį, gamtos mokslų galimybes.

Nuoširdžiai dėkojame „Mobiliosios bioklasės“ komandai, kuri buvo labai draugiška, įdomi ir kantri. Negailėjo gerų žodžių ir patarimų.