Rajoninis konkursas ,, TAVO SVEIKATA -TAVO RANKOSE!"

Ig klasės mokinė Aurelija Kisielytėsveikuol prof

Veisiejų Sigito  Gedos gimnazijoje  didelis dėmesys yra skiriamas sveikai mokinių gyvensenai. Šių metų gruodžio 8 dieną mūsų gimnazijos  I g klasės merginų komanda ,,Sveikuoliai"  (Eglė Kazokaitė - komandos kapitonė, Gabija Grabauskaitė, Simona Kazlauskaitė, Aurelija Kisielytė, Ugnė Sadeckaitė, Geitvilė Savukynaitė) atstovavo mokyklą rajoniniame konkurse ,,Tavo sveikata - Tavo rankose!".

Tai buvo puiki galimybė pristatyti  tarpdalykinę technologijų ir biologijos integraciją.  Per šias  pamokas mokiniai įsisavina sveikos gyvensenos bei mitybos principus, skatinami valgyti ir gaminti sveiką maistą, naudojant šviežias daržoves, vaisius, sėklas, grūdinius viso grūdo produktus. Mokinės gamina ir degustuoja džiovintų vaisių, riešutų bei sezamo sėklų saldainius, moliūgų sriubą, kopūstų, morkų bei burokėlių salotas, blynelius su obuoliais.Mėgstamiausias patiekalas - grikių viso grūdo pyragas su mėlynėmis bei ruduoju cukrumi, kurį mes pagaminome  ir  pristatėme konkurse.

Jaukiose atsinaujinusiose Technologijų ir verslo mokyklos patalpose rajono mokinių komandos rungėsi įvairiose judriose  rungtyse, atsakinėjo į teorinius sveikos gyvensenos klausimus, demonstravo pirmosios medicininės pagalbos suteikimą susižalojus, apalpus. Degustavo ramunėlių, liepžiedžių, melisos arbatą, lankstė ir skraidino lėktuvėlius į svajonių salą, pristatė mokykloje vykstančias judriąsias pertraukas. Smagią rungčių  nuotaiką užbaigė  kalėdinis komisijos sprendimas ir gausus komandų apdovanojimas bei pristatytų  patiekalų degustavimas.

Mokines mūsų gimnazijoje ruošė biologijos mokytoja D. Kubilienė, technologijų mokytoja A.Černeckienė.

nuotraukos A.Burbaitės