Ugniagesio – gelbėtojo profesija iš arti

mokytoja Aušra Kudrevičienėveisieju ugniagesiai

Spalio 13-ąją 6b klasės mokiniai iškeliavo  į mini ekskursiją į Veisiejų gaisrinę. Mus sutikę gaisrinės viršininkas S. Žukauskas ir ugniagesys gelbėtojas G. Kielaitis įdomiai ir išsamiai papasakojo apie šią nelengvą ir rizikingą profesiją bei aprodė gaisrinės patalpas ir įrangą .

Vaikai ne tik sužinojo kiek sveria gaisrinės automobilis, kuris iš arti atrodo milžiniškas, per kiek laiko gaisrininkas apsivelka aprangą iškviestas į gaisrą ar kiek telpa cisternoje vandens, bet ir gavo galimybę pasėdėti už automobilio vairo,  išgirsti sirenų kauksmą bei pasimatuoti gaisrininko kostiumą. Paaiškėjo, kad ugniagesiams ne tik gaisrus tenka gesinti, bet ir gelbėti žmones vandenyje ar patekus į automobilio avarijas. Supratome, kad sėkmingą ugniagesio gelbėtojo darbą lemia drąsa, emocinis stabilumas, mokėjimas dirbti komandoje, žinoma, būtina greita reakcija, gera fizinė sveikata bei ištvermė. Mums buvo staigmena, kai išgirdome, kad šį darbą dirba ir moterys – jų Lietuvoje yra 7. Taip pat mes gavom naudingų patarimų kaip elgtis kilus gaisrui. Vaikai džiaugėsi apsilankymu ir pripažino, kad šią įstaigą įsivaizdavo visai kitaip.
     Be to, nekantriai laukiame vasaros: pats viršininkas mums pažadėjo surengti tikras gaisrininkų pratybas, kuriose galėsime išmėginti savo jėgas dirbdami su laistymo žarnomis.