Pasaulis prasideda nuo smėlio dulkės, nuo žolės, nuo vieno žmogaus aidų ir širdies krustelėjimo.....Sigitas Geda

 

Paieška svetainėje

Dabar svetainėje 27 svečiai (-ių) ir narių nėra

Lankomumas

Straipsnių peržiūrėjimai
1315515

Kritiškas, atviras, stiprus

KAS logo transp 1

nerukysiu

Svetainės serveris

Informacija pirmokų tėvams

pirmokas

olimp karta

dienyno logo 

Tu ne vienas!

tunevienas

Sveika mokykla

Lapkričio 14 – oji – Pasaulinė diabeto diena

mokytoja D. Kubilienė

Kiekvienais metais lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena. Tai – Frederiko Bantingo, kuris kartu su Charlesu Bestu atrado insuliną, gimimo diena. Minėti Diabeto dieną pasiūlė Tarptautinė diabeto federacija ir Pasaulio sveikatos organizacija 1991 metais, siekdamos atkreipti dėmesį į pasaulinę ligos epidemiją. Ji vienija milijonus žmonių iš daugiau kaip 160 šalių tam, kad būtų skleidžiamos žinios apie diabetą ir jo sukeltas pasekmes. Ši diena minima ir Lietuvoje. Diabeto dienos simbolis yra mėlynas diabeto ratas, žymintis vienybę. Įvairiose kultūrose ratas simbolizuoja gyvybę ir sveikatą. Mėlyna spalva atspindi dangų, po kuriuo gyvena visos pasaulio tautos, ir yra Jungtinių Tautų vėliavos spalva. Mėlynas ratas reiškia, kad pasaulinė Diabeto bendruomenė privalo vienytis, kad įveiktų epidemiją.

Diabeto dienai paminėti šiemet mūsų gimnazijoje vyko netradicinė pamoka septintokams ,,Kaip išmokti gyventi, sergant cukriniu diabetu‘‘. Pamoką vedė dr. Rasa Rutkauskienė su sūnumi Tautvydu. Pamokoje mokiniai susipažino su cukrinio diabeto formomis, ligos požymiais, gydymo ypatumais. Sergančiajam cukriniu diabetu daug dėmesio reikia skirti mitybai, maisto produktams, fiziniam aktyvumui, reguliariai naudoti medikamentus. Cukrinis diabetas – lėtinė liga, todėl žmogus turi mokytis gyventi sirgdamas, išmokti valdyti ligos eigą. Tautvydas pasidalijo savo patirtimi kaip jam sekasi ,,draugauti‘‘ su šia liga. Jo gyvenimo dalimi tapo svarstyklės, nes reikia nuolat sverti maistą, naudoti tinkamus maisto produktus, vengti saldumynų, nepamiršti laiku susileisti insuliną.

Tautvydas dėvi apyrankę, kuri saugo nuo klaidingos sveikatos būklės įvertinimo. Joje išgraviruota vardas, pavardė, mamos telefono numeris. Ant apyrankės esančios raidės ,, dia‘‘ reiškia ,, cukrinis diabetas‘‘. Tautvydas labai pareigingas, drąsus, atsakingas, jam gerai sekasi mokslai, turi daug draugų. Septintokus jis pavaišino skaniais gliukozės ,, saldainiais‘‘, leido apžiūrėti apyrankę.

Nuoširdus ačiū Tautvydui ir jo mamai už atvirumą, puikią  pamoką, linkime stiprybės ir sveikatos.

Mes visi esame šalia ir pasirengę ištiesti pagalbos ranką, jeigu jos prireiks.

  • 01
  • 02

,,Erasmus+"

ErasmusES

kokybes kr

facebook

Modernių ir saugių erdvių
sukūrimas bendrojo ugdymo
įstaigose Lazdijų Lrajono
savivaldybėje

gamtdidelisbeuzras

nsa

apruoinimas

socitrauktis

Himnas ir atributika

veisieju s gedos g

Pamokų laikas

I.     8.00-8.45
II.    8.50-9.35
III.   9.45 -10.30
IV.   10.50-11.35
V.    11.55-12.40
VI.   12.55-13.40
VII.  13.50-14.35
VIII. 14.40-15.25

Patyčių dėžutė

patyc dezut logo

lions quest

Rėmėjai

auginam ateiti

 Mokyklos 
bendruomenė dėkoja
visiems pervedusiems
1,2% sumokėtų savo 
pajamų mūsų mokyklai

EMP sugedo 210x105